TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Trend cross-upgradov starších riešení EDI a archivácie

tablet položený na stole a ruka držiaca digitálne EDI riešenia

Modernizácia a rozšírenie možností EDI riešenia

Dianie roku 2020 zapôsobilo na mnohé oblasti ako šok, ale tiež ako hybná sila zmien, ktoré boli už dlhšiu dobu „na spadnutie“. Prechod na prácu z domu a digitálnu kanceláriu prebehol na mnohých miestach doslova zo dňa na deň. Množstvo firiem sa tiež pustilo do projektov, ktoré boli pôvodne plánované na vzdialenejšiu budúcnosť. Najmä v oblasti EDI, digitalizácie a automatizácie vlastných procesov.

Popri náraste nových záujemcov o riešenia EDI, elektronickú fakturáciu alebo archiváciu sledujeme i ďalší výrazný trend. Klienti spoločnosti EDITEL, ktorí tieto riešenia dlhodobo používajú, majú stále väčší záujem o ich modernizáciu a rozšírenie možností ich využitia.

Jedna z najväčších Jednôt v rámci skupiny COOP Jednota na Slovensku – COOP Jednota Galanta – nahradila  svoje staršie riešenie za moderné archivačné riešenie trustIT už v roku 2019. Používa ho k bezpečnej archivácii EDI a PDF faktúr, výpisov z bankových účtov či účtovných záznamov z ERP vo formáte XML. Pridružená funkcia archívu BMR umožňuje prehľadný monitoring EDI procesov. Nová generácia integrovaného riešenia edisuITe plní na pozadí funkciu univerzálneho konvertora v nadväznosti na logistické procesy spoločnosti.

COOP Jednota Komárno s.d. – ktorá je naopak jednou z najmenších v rámci skupiny – zvládla celý projekt v priebehu posledných mesiacov roku 2020. Zvolila tiež kompletný prechod na riešenie trustIT a edisuITe, v jej prípade najmä pre účely spracovania bežných EDI dokumentov. Upgrade EDI bol spojený aj s kompletnou obnovou infraštruktúry spoločnosti.

Podobný cross-upgrade na novú generáciu produktov úspešne prebehol v reťazci TERNO. V rámci jeho plánovanej expanzie EDI v oblasti príjmu tovaru. Ďalší prebieha v COOP Jednote Nitra s.r.o., v spoločnosti Fekollini s.r.o., najväčšieho slovenského výrobcu obložených bagiet a sendvičov, dodávajúceho i do zahraničia. Jedno z deviatich logistických centier skupiny COOP – VDP a.s., Levice. – celý proces naopak štartuje.

Symbolic image copyright iStockphoto, photo credit Dilok Klaisataporn

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.