TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Logistika

Logistics

Popis odvetvia

Keď počujeme pojem dodávateľský reťazec, okamžite sa nám vybaví logistika. Logistika značne ovplyvňuje a uľahčuje tvorbu hodnôt medzi jednotlivými spoločnosťami, a to ako hodnôt v podobe elektronických informácií, tak fyzického tovaru.

Profesionálni poskytovatelia logistických služieb sa stali nenahraditeľnými pre odvetvie spotrebného tovaru i pre mnoho ďalších odvetví. Či už ide o manipuláciu so špeciálnymi výrobkami ako sú mrazené alebo čerstvé potraviny, alebo o riadenie skladových zásob maloobchodníkov a výrobcov: vždy je logistika dôležitou súčasťou.

Výzvy v odvetví

Viac než akýkoľvek iný poskytovateľ služieb sa musia logistické spoločnosti držať striktne hesla „čas sú peniaze“. Potrebujú rýchlo a efektívne spracovávať veľké množstvo informácií, aby dodali správny tovar na správne miesto v správny čas. Kľúčovými faktormi úspechu sú hospodárnosť, rýchle reakcie a flexibilita, pokiaľ ide o technické požiadavky.

Výhody EDI

Výmena elektronických obchodných dát (EDI) pomáha logistickým spoločnostiam práve vo vyššie uvedených oblastiach prostredníctvom:

  • Vysokého stupňa automatizácie procesov
  • Odstránenia manuálneho spracovávania dát a minimalizácie rizika vzniku chýb
  • Kratšej reakčnej doby na klientske objednávky
  • Vyššej úrovne bezpečnosti plánovania

Vo väčšine odvetví v Slovenskej republike je výmena elektronických dát založená na štandardoch GS1, vďaka ktorým ERP systém spoločnosti a ERP systém obchodného partnera „hovorí rovnakým jazykom“.

Najčastejšie používané EDI správy

Zákazníci v odvetví logistiky

Icon: arrow-left
Icon: arrow-right
Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.