TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Zdravotníctvo / farmácia

Healthcare

Popis odvetvia

Jednou z charakteristických čŕt zdravotníctva je prítomnosť mnohých subjektov v tomto odvetví. Nájdeme tu nemocnice a ďalšie zdravotnícke zariadenia, farmaceutických dodávateľov, veľkoobchodníkov s farmaceutickými výrobkami, poskytovateľov služieb starostlivosti o pacientov a výrobcov zdravotníckych zariadení. Spoločne tvoria komplexný dodávateľský reťazec, ktorý obsahuje veľké množstvo liečiv, zdravotníckych prostriedkov, potravín a ďalších produktov, ktoré sú potrebné na zabezpečenie každodenných potrieb pacientov.

Výzvy v odvetví

Všetci účastníci trhu čelia obrovskému tlaku na zníženie nákladov. V dôsledku znižujúceho sa vládneho rozpočtu sú nútení veľmi opatrne riadiť svoje zdroje aj pracovné procesy. Nielenže musia veľmi rýchlo vybaviť objednávky od zákazníkov, ale zároveň musia dbať na dodanie správneho produktu, napr. lieku. V tejto súvislosti je rýchle a presné získanie potrebných dát rovnako dôležité ako prísne dodržiavanie vopred stanovených dodacích podmienok. Koniec koncov, hlavným cieľom je bezpečnosť pacientov.

Výhody EDI

Elektronická výmena dát (EDI) a súvisiaca miera automatizácie sú navrhnuté tak, aby spoločnosti dosahovali vyššie spomenuté ciele. EDI zabezpečuje nasledovné:

  • Rýchle a presné načítavanie a výmenu dát, ako sú čísla šarží, dátumy exspirácie a ďalšie špecifické informácie o produkte
  • Skrátenie dodacích lehôt a možnosť manuálneho označenia tovaru po záruke
  • Maximálna spoľahlivosť doručenia
  • Vynikajúca sledovateľnosť tovaru
  • Zabraňuje nadbytku produktov
  • Zvýšená efektivita a zníženie nákladov všetkých logistických procesov
  • Využitie štandardov GS1 skrz celé odvetvie

Najčastejšie používané EDI správy

Zákazníci v odvetví zdravotníctva/farmácie

Icon: arrow-left
Icon: arrow-right
Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.