TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Optimalizácia procesov v spoločnosti BILLA

nákupný košík, vo význame optimalizácia v predajniach Billa

Optimalizácia elektronickej fakturácie s COMDIS v BILLA Slovensko

Snaha zjednodušiť zložité postupy – to je cieľom elektronických obchodných procesov. Pre medzinárodné obchodné spoločnosti ako je BILLA, je preto nevyhnutné neustále rozširovať infraštruktúru EDI s cieľom optimalizovať procesy súvisiace s dodávkou tovaru. Slovenské pobočky tohto maloobchodného gigantu sa tento rok rozhodli riešiť otázku elektronickej fakturácie. V spolupráci s poskytovateľom EDI – spoločnosť EDITEL, implementovala kontrolné správy COMDIS (obchodné námietky). Táto správa vznikla preto, aby informovala výrobcov o chybných dodávkach, napr. o poškodenom tovare, neúplných alebo nedoručených dodávkach atď. Po námietke musí nasledovať vysvetlenie alebo náprava, aby mohla byť vystavená faktúra.

Ide o správu o stave, ktorá poskytuje maloobchodom lepší prehľad o dodávkach tovaru. Umožňuje im rýchlejšie odhaliť chyby alebo nezrovnalosti a v konečnom dôsledku zefektívniť proces fakturácie. Zrýchlenie fakturácie je prínosom aj pre dodávateľov. Obe strany majú istotu, že všetky faktúry a kontrolné správy sa ukladajú v archíve poskytovaným spoločnosťou EDITEL, ktorý spĺňa štandardy spoločnosti EY. Všetky údaje sú tak bezpečne uložené a je možné sa k nim kedykoľvek vrátiť.

Tomáš Urminský, projektový manažér spoločnosti EDITEL SK

Tieto potvrdzovacie a kontrolné procesy nám pomáhajú pri kontrole našich interných postupov a prinášajú väčšiu transparentnosť, kontrolu nákladov a lepšiu spoluprácu s našimi obchodnými partnermi. A to z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska.

Ján Pastucha, vedúci odd. IT v BILLA Slovensko

V skratke: EDI v BILLA Slovensko

  • implementácia kontrolnej správy typu COMDIS
  • optimalizácia procesov elektronickej fakturácie
  • transparentnosť a kontrola nákladov v priebehu celého procesu dodávok tovaru
Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.