TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Ferrero využíva EDI formou služby

ingrediencie na prípravu čokolády symbolizujúce produkty značky Ferrero

O spoločnosti Ferrero Česká s.r.o.

Ferrero je v súčasnosti štvrtý najväčší výrobca cukroviniek na svete. Pretože sú hojne distribuované, dostali sa do povedomia a stali sa súčasťou zvyklostí mnohých krajín, kde sú často považované za kultúrne ikony. Dnes má mnoho výrobkov Ferrero „globálny“ charakter, čo znamená, že sa predávajú všade. Spoločnosť Ferrero Česká s.r.o. bola založená 11. marca 1994, t.j. niekoľko rokov po tom, čo sa do Českej republiky začali dovážať výrobky spoločnosti Ferrero z Talianska (napr. Kinder Surprise, Kinder Chocolate, Tic Tac). Výrobky uvedené na trh zaznamenali u zákazníkov okamžitý úspech vďaka vysokej kvalite, silnej reklamnej podpore a dobrej distribúcii. Počnúc obchodným rokom 1996/1997 začína spoločnosť Ferrero Česká riadiť aj slovenský trh z Prahy.

Situácia

V súčasnej dobe patrí spoločnosť Ferrero Česká v oblasti čokoládových cukroviniek medzi najvýznamnejšie spoločnosti v Českej a Slovenskej republike. Jej výrobky ako napr. Nutella, Tic Tac, Kinder Bueno, Kinder Surprise, Kinder Chocolate, Ferrero Rocher, Raffaello, Mon Chéri a rovnako tak aj chladené výrobky ako Kinder mliečny rez, Kinder Pingui sú veľmi dobre zabehnuté na českom aj slovenskom trhu. Každý deň milióny zákazníkov oceňujú Ferrero výrobky pre ich vysokú kvalitu, chuť a jedinečnosť. Keďže ide o zastúpenie zahraničnej spoločnosti a využívané IT zázemie sa nachádza v zahraničí, preferovaným riešením bola outsourcingová forma EDI služieb s minimalizáciou nárokov na IT zabezpečenie na strane užívateľa.

Je pre nás dôležité, že spoločnosť EDITEL je pre nás partnerom so znalosťami, skúsenosťami a medzinárodným zázemím. EDITEL dokáže vypočuť naše potreby a následne navrhnúť a realizovať riešenia. Vnímame vysokú úroveň profesionálneho prístupu tímu EDITEL vrátane spolupráce s našimi zahraničnými kolegami v oblasti implementácie prepojenia so systémom SAP.

Petr Baloun, Area SAP Project Manager.

EDI formou služby

Projekt prechodu na EDI formou outsourcingu začal v roku 2009 a postupne prebehlo niekoľko fáz projektu zahŕňajúcich aj zmenu prevádzkovateľa systému SAP a zmenu logistických poskytovateľov. V súčasnosti neustále prebieha integrácia nových EDI partnerov z radov odberateľov.

Prvou fázou bolo zapojenie najvýznamnejších odberateľov z radov obchodných reťazcov pre základné správy ORDERS, INVOIC a DESADV. Takisto bolo riešené prepojenie so systémom SAP na úrovni IDOC. Potom sa riešilo zapojenie externých logistických partnerov a riadenie logistických operácií zo systému SAP. V tejto fáze boli implementované správy PRODAT, INSDES, HANMOV a INVRPT. V priebehu času bola vykonaná aj zmena poskytovateľa SAP riešenia a s ňou súvisiaci prechod na XML IDOC. Následne prebehla zmena logistického poskytovateľa spojená s novou implementáciou EDI komunikácie.

V súčasnosti prebieha zapájanie menších zákazníkov s dôrazom na dosiahnutie čo najvyššieho stupňa pokrytia EDI komunikácie, tzv. 100% EDI READY. Outsourcing EDI riešenia vyhovuje podmienkam v oblasti IT zabezpečenia a dáva možnosť zmien a flexibilného rozvoja. Archivačné riešenie trustIT BMR umožňuje sledovať EDI procesy aj na užívateľskej úrovni a zapojiť užívateľa zo zákazníckeho servisu a z oddelenia logistiky do jednotlivých procesov..

EDI dnes vnímame ako nevyhnutnú súčasť nášho úspešného pôsobenia v ČR a SR. Služby spoločnosti EDITEL využívame už viac ako 10 rokov a táto história vzájomnej spolupráce hovorí sama za seba. EDITEL svojím rozsahom služieb a skúsenosťami s komplexnými EDI a B2B projektami, medzinárodnou pôsobnosťou so znalosťou lokálneho prostredia zodpovedá našim predstavám o partnerovi pre EDI. Dlhoročná a úspešná spolupráca našu múdru voľbu podčiarkuje.

Hugo Merth, ICT Manager.

Benefity EDI pre Ferrero

  • prepojenie so systémom SAP v zahraničí
  • riadenie logistických operácií
  • priamo zo systému SAP
  • úspora času a financií
  • zníženie potenciálnych chýb (nie je nutný ručný prepis)
  • možnosť rýchlej a automatizovanej práce s veľkým objemom a počtom správ
Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.