TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Delia využíva EDI riešenie

predajňa siete Delia

Delia a EDI

DELIA – Expandujúca maloobchodná sieť potravín so zameraním na predaj čerstvých výrobkov. Spoločnosť je riadená ľuďmi s bohatými a dlhoročnými skúsenosťami z obchodných reťazcov. Svoje predajne buduje najmä v lukratívnejších priestoroch alebo výhodných lokalitách. Snaží sa aj o využitie novovznikajúceho trendu, spojiť predaj čerstvých potravín napríklad s prevádzkou čerpacích staníc v rámci spolupráce so spoločnosťou LUKOIL. Súčasťou stratégie spoločnosti DELIA je kombinovať ponúkané služby nie len ako bežné predajne potravín, ale napríklad ako kaviarne. V tomto kombinovanom koncepte sa usiluje udržať vysokú kvalitu, minimálne skladovacie priestory a snaží sa taktiež, ako jedna z mála spoločností na slovenskom trhu, o priame doručovanie potravín zákazníkom prostredníctvom online portálu.

Tieto dôvody viedli spoločnosť DELIA k vyhľadaniu strategického partnera pre rýchlu, efektívnu a spoľahlivú výmenu dát so svojimi dodávateľmi. Prvé rokovanie so spoločnosťou EDITEL prebehlo už v roku 2017. Množstvo ponukaných EDI benefitov doviedla spoločnosť k rozhodnutiu začať využívať EDI riešenie od EDITELu. EDITEL po základnej analýze štruktúry dodávateľov zistil, že DELIA má viac ako 80 % existujúcich dodávateľov už využívajúcich EDI komunikáciu, čím sa celý proces praktického zužitkovania benefitov veľmi urýchli.

V prvom rade sa jedná o nasadenie EDI na zrýchlenie, zjednodušenie a zefektívnenie príjmu tovaru od dodávateľov. Ďalším benefitom je rýchlejšie a prehľadnejšie spracovanie faktúr v účtovnom systéme. Pilotnými partnermi na spustenie projektu boli PEPSI-COLA SR a Heineken Slovensko. Aktuálne DELIA využíva EDI správy typu ORDERS a INVOICE. V súčasnej chvíli prebieha zavedenie na ďalších lokálnych aj nadnárodných obchodných partnerov. Súbežne prebiehajú ďalšie úpravy ERP systému, aby bol schopný pracovať s ostatnými typmi EDI správ. Do konca roku 2019 je plánované kompletné pripojenie najdôležitejších dodávateľov.

O spoločnosti Delia

Prvý obchod otvorili v decembri 2015, momentálne prevádzkujú 33 predajní a 2 kaviarne v Bratislave a širšom okolí. Hlavným akcionárom spoločnosti je Arca Capital. Ich hlavnou výhodou je blízkosť predajní k zákazníkom, rýchly, pohodlný nákup vo flexibilných časoch so širokou ponukou výrobkov. Víziou je stať sa významnou spoločnosťou v počte prevádzkovaných maloobchodných prevádzok v Bratislave a pokračovať v expanzii a rozvoji už existujúcich obchodov. Chcú byť zodpovednou firmou vo vzťahu k zákazníkom, dodávateľom a svojím zamestnancom.

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.