TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Žabka spustila EDI

osoba s nákupným košíkom v predajni s potravinami vo význame EDI a Žabka

Obchod s potravinami Žabka vstúpila na Slovensko a súbežne spustila EDI

Žabka je maloobchodná sieť predajní potravín, ktorá je súčasťou skupiny Tesco na Slovensku. Na náš trh vstúpila minulý rok, a to konkrétne otvorením prvej predajne v Bratislave, pri čom zúročila bohaté skúsenosti z Česka. Žabka pôsobí úspešne u našich susedov dlhodobo a v priebehu tohto roka už otvorila desiatku nových predajní. Podobne ako v Českej republike, tak aj na Slovensku funguje Žabka ako franchise koncept. Skúsený tím Žabky je vždy pripravený pomôcť svojim franchise partnerom a podporuje ich najviac, ako sa len dá.

Potraviny Žabka prinášajú pre každého pohodlný a rýchly nákup bez kompromisov – to znamená, že má v ponuke produkty naprieč celým sortimentom. Samozrejmosťou je aj čerstvé pečivo, či chutná káva so sebou. A to nie je všetko, veľkou výhodou je, že Žabka obslúži zákazníkov až do neskorého večera. Bratislavská predajňa funguje denne od 6:00 do 23:00 a ponúka viac ako dvetisíc čerstvých a trvanlivých potravín a ďalších výrobkov.

Aby Žabka zaviedla čo najefektívnejšiu výmenu obchodných dokumentov so svojimi dodávateľmi a logistickými partnermi, nadviazala spoluprácu so spoločnosťou EDITEL. Pre elektronickú výmenu obchodných dokumentov (EDI) využíva Žabka služby spoločnosti EDITEL SK, a to formou outsorcovaného, plne automatizovaného riešenia submIT.

V súčasnej dobe už bola spustená EDI komunikácia s viacerými dodávateľmi a postupne budú zapojení ďalší. Medzi vymieňané dokumenty patria predovšetkým ORDERS (objednávky), DESADV (dodacie listy) a INVOIC (faktúry).

Dôvody, ktoré nás k využitiu EDI vedú, sú zrejmé. Jednak vychádzajú z overeného a dobre fungujúceho konceptu, ktorý už niekoľko rokov buduje a používa aj naša materská spoločnosť Tesco, a zároveň si uvedomujeme, že EDI prináša uľahčenie a urýchlenie výmeny všetkých bežných dokumentov s dodávateľmi,  dopĺňa Katarína Ožvoldíková, IT support Manager, Žabka (Tfs).

V skratke:

  • súbežne s otvorením prvej predajne na slovenskom trhu spustila Žabka aj EDI komunikáciu
  • outsourcované, plne automatizované riešenie submIT
  • výmena EDI správ typu: ORDERS (objednávky), DESADV (dodacie listy) a INVOIC (faktúry)

O spoločnosti

Maloobchodná sieť predajní potravín Žabka je spoločnosťou, ktorá patrí do skupiny Tesco. Úspešne pôsobí v Českej republike, kde prevádzkuje 119 predajní. Na jeseň roku 2020 spoločnosť expandovala tiež na Slovensko. Obchody v rámci siete Žabka fungujú formou franchise spolupráce, sú teda prevádzkované nezávislými podnikateľmi, ktorí majú k dispozícii zázemie a know-how zo strany Žabky. Sieť predajní Žabka počíta aj s otvorením ďalších obchodov na Slovensku.

Symbolic image copyright iStockphoto, photo credit AJ_Watt

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.