TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

eXite a sieť PEPPOL prepájajú svety

električka, ktorá prechádza cez zasneženú krajinu vo význame eXite a sieť PEPPOL prepájajú svety

Vďaka spolupráci so špecialistami v odbore je spoločnosť Pragoimex schopná zaistiť opravy a pozáručný servis električiek, dodávku náhradných a kompetenčných dielov pre vozidlá MHD nielen v Českej republike, ale aj v zahraničí. Jedným z dôležitých medzinárodných obchodných partnerov spoločnosti Pragoimex je aj dopravný podnik v Chorvátsku. Odtiaľ pramení potreba elektronickej cezhraničnej fakturácie založenej na technických špecifikáciách pre eProcurement v rámci medzinárodne dostupnej siete PEPPOL.

EDITEL v skvelej spolupráci so sesterskou spoločnosťou EDISON v Poľsku dnes dokáže realizovať dodržanie potrebných štandardov. Ide najmä o tvorbu dátovej štruktúry UBL v požadovanej verzii, ale aj vlastný prístup do siete PEPPOL.

Sieť PEPPOL

Sieť PEPPOL dnes využívajú inštitúcie a spoločnosti vo viac než 30 krajinách nielen v Európe, ale tiež v mnohých ďalších krajinách sveta, akými sú USA, Austrália, Kanada, Nový Zéland či Singapur. Predovšetkým vďaka nej je možné komunikovať s verejnými úradmi a inštitúciami, vládnymi subjektmi.  Vrátane subjektov obsluhujúcich dopravnú infraštruktúru, dodávateľmi a ďalšími rôznymi koncovými užívateľmi služieb využívajúcich PEPPOL štandardy. Predmetom realizácie dodávky pre umožnenie elektronickej fakturácie spoločnosti Pragoimex voči chorvátskemu dopravnému podniku bolo komplexné technické riešenie s napojením na sieť PEPPOL.

V skratke

EDITEL využil vzájomné prepojenie nasledujúcich technických komponentov:

  • registrácia zákazníka v sieti PEPPOL a overenie dostupnosti cieľového partnera
  • príprava špecifického formuláru pre službu WebEDI
  • prispôsobená dátová konverzia z ISDOC do verzie UBL 3.0
  • riadené prepojenie bezpečným komunikačným protokolom medzi eXite a PEPPOL

Vďaka tomuto projektu je spoločnosť Pragoimex pripravená komunikovať so všetkými partnermi, ktorí vyžadujú komunikáciu cez PEPPOL. Spoločnosť EDITEL je pripravená poskytnúť svoje služby akejkoľvek spoločnosti, ktorá by napojenie na PEPPOL v rámci svojich obchodných aktivít vyžadovala.

O SPOLOČNOSTI

Pragomex-Logo

Spoločnosť PRAGOIMEX a.s. so sídlom v Prahe vznikla v roku 1991 a jedná sa o obchodno – inžiniersky subjekt, ktorý pôsobí v rámci Aliancie TW Team. Spolu so zmluvnými partnermi Krnovskými opravovňami a strojárňami s.r.o. a VKV Praha s.r.o. dodáva nové električky pre mestskú hromadnú dopravu, ďalej sa zaoberá ich opravou, rekonštrukciami a modernizáciami. Pragoimex a.s. tiež dodáva náhradné diely a trakčné motory pre koľajové vozidlá, trolejbusy či elektrobusy a zabezpečuje komplexný servis električiek vrátane projektovej práce pre dopravnú techniku.

Symbolic image copyright Pragoimex a.s.
Logo copyright Pragoimex a.s.

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.