+ 421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -10

EXITE A PEPPOL PREPÁJAJÚ SVETY

Vďaka spolupráci so špecialistami v odbore je spoločnosť Pragoimex schopná zaistiť opravy a pozáručný servis električiek, dodávku náhradných a kompetenčných dielov pre vozidlá MHD nielen v Českej republike, ale aj v zahraničí. Jedným z dôležitých medzinárodných obchodných partnerov spoločnosti Pragoimex je aj dopravný podnik v Chorvátsku.

Odtiaľ pramení potreba elektronickej cezhraničnej fakturácie založenej na technických špecifikáciách pre eProcurement v rámci medzinárodne dostupnej siete PEPPOL. EDITEL v skvelej spolupráci so sesterskou spoločnosťou EDISON v Poľsku dnes dokáže realizovať dodržanie potrebných štandardov, najmä tvorby dátovej štruktúry UBL v požadovanej verzii, ale aj vlastný prístup do siete PEPPOL.

Sieť PEPPOL dnes využívajú inštitúcie a spoločnosti vo viac než 30 krajinách nielen v Európe, ale tiež v mnohých ďalších krajinách sveta, akými sú USA, Austrália, Kanada, Nový Zéland či Singapur. Predovšetkým vďaka nej je možné komunikovať s verejnými úradmi a inštitúciami, vládnymi subjektmi, vrátane subjektov obsluhujúcich dopravnú infraštruktúru, dodávateľmi a ďalšími rôznymi koncovými užívateľmi služieb využívajúcich PEPPOL štandardy. Predmetom realizácie dodávky pre umožnenie elektronickej fakturácie spoločnosti Pragoimex voči chorvátskemu dopravnému podniku bolo komplexné technické riešenie s napojením na sieť PEPPOL.

V SKRATKE

EDITEL využil vzájomné prepojenie nasledujúcich technických komponentov:

  • registrácia zákazníka v sieti PEPPOL a overenie dostupnosti cieľového partnera
  • príprava špecifického formuláru pre službu WebEDI
  • prispôsobená dátová konverzia z ISDOC do verzie UBL 3.0
  • riadené prepojenie bezpečným komunikačným protokolom medzi eXite a PEPPOL

Vďaka tomuto projektu je spoločnosť Pragoimex pripravená komunikovať so všetkými partnermi, ktorí vyžadujú komunikáciu cez PEPPOL a spoločnosť EDITEL je pripravená poskytnúť svoje služby akejkoľvek spoločnosti, ktorá by napojenie na PEPPOL v rámci svojich obchodných aktivít vyžadovala.

O SPOLOČNOSTI

Pragomex-Logo

Spoločnosť PRAGOIMEX a.s. so sídlom v Prahe vznikla v roku 1991 a jedná sa o obchodno – inžiniersky subjekt, ktorý pôsobí v rámci Aliancie TW Team. Spolu so zmluvnými partnermi Krnovskými opravovňami a strojárňami s.r.o. a VKV Praha s.r.o. dodáva nové električky pre mestskú hromadnú dopravu, ďalej sa zaoberá ich opravou, rekonštrukciami a modernizáciami. Pragoimex a.s. tiež dodáva náhradné diely a trakčné motory pre koľajové vozidlá, trolejbusy či elektrobusy a zabezpečuje komplexný servis električiek vrátane projektovej práce pre dopravnú techniku.

copyright Pragoimex

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.