Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -10

Detail novinky

04.12.2019

Delia EDI

Obchody s príjemnou a rodinnou atmosférou

DELIA - Expandujúca maloobchodná sieť potravín so zameraním na predaj čerstvých výrobkov. Spoločnosť je riadená ľuďmi s bohatými a dlhoročnými skúsenosťami z obchodných reťazcov. Svoje predajne buduje najmä v lukratívnejších priestoroch alebo výhodných lokalitách. Snaží sa aj o využitie novovznikajúceho trendu, spojiť predaj čerstvých potravín napríklad s prevádzkou čerpacích staníc v rámci spolupráce so spoločnosťou LUKOIL. Súčasťou stratégie spoločnosti DELIA je kombinovať ponúkané služby nie len ako bežné predajne potravín, ale napríklad ako kaviarne. V tomto kombinovanom koncepte sa usiluje udržať vysokú kvalitu, minimálne skladovacie priestory a snaží sa taktiež, ako jedna z mála spoločností na slovenskom trhu, o priame doručovanie potravín zákazníkom prostredníctvom online portálu.

Tieto dôvody viedli spoločnosť DELIA k vyhľadaniu strategického partnera pre rýchlu, efektívnu a spoľahlivú výmenu dát so svojimi dodávateľmi. Prvé rokovanie so spoločnosťou EDITEL prebehlo už v roku 2017. Množstvo ponukaných EDI benefitov doviedla spoločnosť k rozhodnutiu začať využívať EDI riešenie od EDITELu. EDITEL po základnej analýze štruktúry dodávateľov zistil, že DELIA má viac ako 80 % existujúcich dodávateľov už využívajúcich EDI komunikáciu, čím sa celý proces praktického zužitkovania benefitov veľmi urýchli.

V prvom rade sa jedná o nasadenie EDI na zrýchlenie, zjednodušenie a zefektívnenie príjmu tovaru od dodávateľov. Ďalším benefitom je rýchlejšie a prehľadnejšie spracovanie faktúr v účtovnom systéme. Pilotnými partnermi na spustenie projektu boli PEPSI-COLA SR a Heineken Slovensko. Aktuálne DELIA využíva EDI správy typu ORDERS a INVOICE a v súčasnej chvíli prebieha roll out na ďalších lokálnych aj nadnárodných obchodných partnerov. Súbežne prebiehajú ďalšie úpravy ERP systému, aby bol schopný pracovať s ostatnými typmi EDI správ. Do konca roku 2019 je plánované kompletné pripojenie najdôležitejších dodávateľov.

O Delia

Prvý obchod otvorili v decembri 2015, momentálne prevádzkujú 33 predajní a 2 kaviarne v Bratislave a širšom okolí. Hlavným akcionárom spoločnosti je Arca Capital. Ich hlavnou výhodou je blízkosť predajní k zákazníkom, rýchly, pohodlný nákup vo flexibilných časoch so širokou ponukou výrobkov. Víziou je stať sa významnou spoločnosťou v počte prevádzkovaných maloobchodných prevádzok v Bratislave a pokračovať v expanzii a rozvoji už existujúcich obchodov. Chcú byť zodpovednou firmou vo vzťahu k zákazníkom, dodávateľom a svojím zamestnancom.