TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Na mieru naladené EDI riešenie pre ALFA BIO

alfa-bio-production

„Kde je vôľa, tam je aj cesta.“

ALFA BIO, jedna z najrýchlejšie rastúcich slovenských spoločností, najmä v rámci populárneho segmentu výroby zdravých potravín, je skvelou referenciou pre EDITEL. „V rámci projektu sme zaviedli EDI komunikáciu spoločnosti ALFA BIO aj s niektorými pobočkami medzinárodných reťazcov (napr. pre skupinu Lidl) v „exotickejších“ krajinách, s ktorými bežní slovenskí výrobcovia neobchodujú,“ uviedol Štefan Sádovský, generálny riaditeľ pre EDITEL SK&CZ. 

ALFA BIO s.r.o. / Plant Republic GmbH – je slovenský výrobca BIO a vegetariánskych potravín s expanziou na všetky smery. ALFA BIO a jej dcérska spoločnosť Plant Republic predstavujú zákazníkov, ktorí túžia po expanzii, čo sa odráža aj v oblasti EDI komunikácie.

„EDITEL má veľmi dobré obchodné, projektové aj technické zručnosti, preto bol jasnou voľbou pre túto výnimočnú výzvu,“ konštatoval Filip Moravčík, IT manager spoločnosti ALFA BIO.

V rámci tohto projektu bolo potrebné splniť požiadavky zo strany spoločnosti ALFA BIO, a to prechod z VAN CCF (zdieľané EDI centrum služieb) na služby novšej generácie od spoločnosti EDITEL. Taktiež riadiť a koordinovať zmenu EDI systému, toku EDI správ a nadväzných procesov pri zachovaní komunikácie s partnermi bez prerušenia. Bolo potrebné urobiť nové mapovania údajov, ako aj úpravy existujúcich konverzných šablón. EDITEL taktiež poskytol rozsiahle konzultačné služby, najmä pri zavádzaní nových správ a zlepšení EDI komunikácie s medzinárodnými partnermi.

eXitePRO – na mieru naladené EDI riešenie

„Migrácia spoločnosti ALFA BIO zo služby VAN CCF na službu eXitePRO nám vytvorila pevný základ pre ďalší rozvoj našich potrieb v EDI oblasti. Bol to pre nás strategický krok a dlhodobý plán, ktorý má veľký vplyv aj na naše ďalšie podnikanie,“ uviedol Filip Moravčík.

Spoločnosť ALFA BIO rozšírila EDI na nových partnerov a zákazníkov za pomoci konzultantov spoločnosti EDITEL. Za 6 mesiacov sa tak počet pripojených partnerov zdvojnásobil. Nová služba eXitePRO prispela ku zlepšeniu EDI prepojenia s medzinárodnými partnermi, a to u viac ako 50 zákazníkov z 15 krajín. V rámci projektu bolo taktiež implementovaných 5 nových EDI správ ako napr. RECADV, DESADV s SSCC kódmi a ďalšie, a tým sa rozšírila súčasná EDI komunikácia s existujúcimi dodávateľmi či odberateľmi. Dôveryhodný archív trustIT so službou BMR (Business Monitoring Reporting) umožňuje archiváciu akýchkoľvek elektronických dokladov a dokumentov s ich vzájomným previazaním. Samotný systém disponuje množstvom veľmi sofistikovaných nástrojov pre zabezpečenie integrity a vierohodnosti archivovaných dokladov. Podporovaná je práca s elektronickým podpisom, časovými pečiatkami či unikátny systém zabezpečeného zreťazenia dokumentov. trustIT so službou BMR preto spĺňa všetky legislatívne požiadavky Európskej únie pre elektronickú archiváciu spoločnosti ALFA BIO, vrátane najvyšších bezpečnostných štandardov. Jednou z úloh, ktorou poverila ALFA BIO práve EDITEL, bolo aplikovanie elektronického podpisu na EDI faktúry. Spoločnosť ALFA BIO využíva nový systém už vyše roka
bez akýchkoľvek problémov. Neustále pribúdajú noví partneri a EDI komunikácia rastie spolu s rastúcimi obchodnými aktivitami. Po migrácii na službu eXitePRO sa zvýšil objem komunikácie spoločnosti približne o 130 %.

„Ako poskytovateľ EDI riešení a služieb budeme určite, zo skúsenostní získaných v rámci tohto projektu, neskôr profitovať pri ďalších projektoch. Pri expanzii do ďalších krajín sa môže aj ALFA BIO naďalej spoliehať na náš profesionálny prístup k projektom, ako aj veľkú znalosť európskeho trhu v oblasti EDI,“ zhodnotil na záver Štefan Sádovský.

O spoločnosti

alfa-bio-logoSpoločnosť ALFA BIO s.r.o. začala svoju činnosť v roku 1991 ako malá rodinná firma v malej výrobni, ktorá sa zmestila do pivnice rodinného domu v Banskej Bystrici. Inšpiráciu hľadali všade, najmä však v Ázii, kde tofu vynašli, a kde ho aj najviac konzumujú. Vďaka rodinným príslušníkom, priaznivcom a neskôr aj zamestnancom z roka na rok rástli. Zamerali sa na vývoj produktov, investovali do nových technológií. Dnes, po takmer tridsiatich rokoch, je srdcom výroby komplex moderných výrobných liniek vo viac ako stokrát väčších priestoroch. Ich výrobky nájdete v predajných sieťach pod značkou Lunter.

Symbolic image copyright ALFA BIO s.r.o.
Logo copyright ALFA BIO s.r.o.

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.