+ 421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -10

Jogurt – vo všetkých príchutiach

Je dobre známe, že obchod s mliečnymi výrobkami už viac nemôže fungovať bez EDI a Zvolenská mliekareň si to už dlho uvedomuje. Slovenský výrobca mliečnych výrobkov sa spolieha na EDI služby spoločnosti EDITEL už niekoľko rokov. Spočiatku to bola hlavne EDI komunikácia s maloobchodníkmi ako napr. COOP, Metro, Tesco a BILLA. Vtedy aj dnes sa dáta prenášajú pomocou služby eXite spoločnosti EDITEL.

Noví vlastníci spoločnosti a reorganizácia nášho podniku začiatkom tohto roka priniesli nové výzvy v oblasti IT a EDI. Najvýznamnejšou zmenou bolo vytvorenie úplne novej infraštruktúry využívajúcej obchodný a výrobný ERP systém QAD od spoločnosti MINERVA, uviedol Peter Kováč zo Zvolenskej mliekarne, vysvetľujúci súčasný rozmach EDI infraštruktúry.

EDITEL prevzal všetky procesy od pôvodného globálneho poskytovateľa a implementoval rozhranie do nového ERP systému.

Podľa Štefana Sádovského, výkonného riaditeľa spoločnosti EDITEL SK, mala úzka spolupráca spoločností EDITEL a MINERVA veľký význam a umožnila realizáciu projektu bez akýchkoľvek problémov.

„Naše detailné znalosti technických požiadaviek klienta nám umožnili rýchle nasadenie riešenia, ktoré bolo prispôsobené potrebám klienta a existujúcim procesom“, povedal pán Sádovský. Podľa Petra Kováča „Jednou z najväčších výhod spolupráce s EDITELom je to, že väčšina našich obchodných partnerov a poskytovateľov logistických služieb sú taktiež klientmi EDITELu. To samozrejme šetrí veľa práce a napokon aj čas a peniaze!“

Ďalšou dôležitou otázkou v oblasti mliečnych výrobkov je preprava a doručenie výrobkov k zákazníkom. Najmä v prípade výrobkov podliehajúcich skaze, predajcovia čoraz častejšie hľadajú možnosti pre čo najkratšie časy dodávok tovaru. Umožňuje im to optimalizovať skladové zásoby a držať ich na minime. Pre výrobcov mliečnych výrobkov to ale znamená, že musia zvýšiť frekvenciu dodávok a zároveň dodávať menšie objemy, čo v konečnom dôsledku ovplyvňuje náklady na dopravu. Zvolenská mliekareň sa plne spolieha na EDI, čo sa týka koordinácie svojich dodávateľských procesov s tromi rôznymi logistickými partnermi.

Na výmenu inštrukcií súvisiacich s logistikou je využívaných niekoľko typov EDI správ (vrátane INSDES a DESADV). Peter Kováč je s týmto riešením veľmi spokojný:

„Tieto automatizované procesy nám umožňujú úspešne koordinovať všetky dodávky v krajine, od výrobného závodu, cez poskytovateľov logistických služieb a skladov až po obchody.“

V skratke

  • Tradičné EDI komunikačné procesy s predajcami prostredníctvom služby eXite
    • objednávky (ORDERS), dodacie listy (DESADV), faktúry (INVOIC) …
  • EDI integrácia
    • prepojenie s ERP systémom
  • Úzka spolupráca s poskytovateľom ERP umožnila rýchlu implementáciu, ktorá naplnila všetky špecifické potreby klienta
  • Špecifické logistické procesy s niekoľkými poskytovateľmi logistických služieb sú zabezpečené pomocou automatizovaných logistických pokynov (inštrukcie k dodávke INSDES, avízo o odoslaní DESADV)

O spoločnosti Zvolenská mliekareň s.r.o.

Zvolenská mliekareň s.r.o. so sídlom v slovenskom meste Zvolen, so svojimi krémovými jogurtami a zmrzlinou značky „Zvolenský“, patrí medzi popredných výrobcov mliečnych výrobkov na Slovensku. Po akvizícii americkou spoločnosťou Schreiber Foods v roku 2015 je spoločnosť od roku 2018 opäť raz úplne v slovenských rukách. V minulom roku dosiahla Zvolenská mliekareň s.r.o. so 150 zamestnancami obrat 40 miliónov eur.

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.