TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Zvolenská mliekareň sa spolieha na EDI služby

zvolenska mliekaren - Zvolensky-yoghurt-l

Nevyhnutnosť EDI služieb v oblasti mliečnych výrobkov

Je dobre známe, že obchod s mliečnymi výrobkami už viac nemôže fungovať bez EDI. Zvolenská mliekareň si to už dlho uvedomuje. Slovenský výrobca mliečnych výrobkov sa spolieha na EDI služby spoločnosti EDITEL už niekoľko rokov. Spočiatku to bola hlavne EDI komunikácia s maloobchodníkmi ako napr. COOP, Metro, Tesco a BILLA. Vtedy aj dnes sa dáta prenášajú pomocou služby eXite spoločnosti EDITEL.

Noví vlastníci spoločnosti a reorganizácia nášho podniku začiatkom tohto roka priniesli nové výzvy v oblasti IT a EDI. Najvýznamnejšou zmenou bolo vytvorenie úplne novej infraštruktúry využívajúcej obchodný a výrobný ERP systém QAD od spoločnosti MINERVA.

Peter Kováč zo Zvolenskej mliekarne, vysvetľujúci súčasný rozmach EDI infraštruktúry.

EDITEL prevzal všetky procesy od pôvodného globálneho poskytovateľa a implementoval rozhranie do nového ERP systému.

Podľa Štefana Sádovského, výkonného riaditeľa spoločnosti EDITEL SK, mala úzka spolupráca spoločností EDITEL a MINERVA veľký význam a umožnila realizáciu projektu bez akýchkoľvek problémov.

Naše detailné znalosti technických požiadaviek klienta nám umožnili rýchle nasadenie riešenia, ktoré bolo prispôsobené potrebám klienta a existujúcim procesom, povedal pán Sádovský. Podľa Petra Kováča, jednou z najväčších výhod spolupráce s EDITELom je to, že väčšina našich obchodných partnerov a poskytovateľov logistických služieb sú taktiež klientmi EDITELu. To samozrejme šetrí veľa práce a napokon aj čas a peniaze!

Ďalšou dôležitou otázkou v oblasti mliečnych výrobkov je preprava a doručenie výrobkov k zákazníkom. Najmä v prípade výrobkov podliehajúcich skaze, predajcovia čoraz častejšie hľadajú možnosti pre čo najkratšie časy dodávok tovaru. Umožňuje im to optimalizovať skladové zásoby a držať ich na minime. Pre výrobcov mliečnych výrobkov to ale znamená, že musia zvýšiť frekvenciu dodávok a zároveň dodávať menšie objemy. V konečnom dôsledku to ale ovplyvňuje náklady na dopravu. Zvolenská mliekareň sa plne spolieha na EDI, čo sa týka koordinácie svojich dodávateľských procesov s tromi rôznymi logistickými partnermi.

Na výmenu inštrukcií súvisiacich s logistikou je využívaných niekoľko typov EDI správ (vrátane INSDES a DESADV). Peter Kováč je s týmto riešením veľmi spokojný:

Tieto automatizované procesy nám umožňujú úspešne koordinovať všetky dodávky v krajine, od výrobného závodu, cez poskytovateľov logistických služieb a skladov až po obchody.

V skratke:

  • tradičné EDI komunikačné procesy s predajcami prostredníctvom služby eXite
    • objednávky (ORDERS), dodacie listy (DESADV), faktúry (INVOIC) …
  • EDI integrácia
    • prepojenie s ERP systémom
  • úzka spolupráca s poskytovateľom ERP umožnila rýchlu implementáciu, ktorá naplnila všetky špecifické potreby klienta
  • špecifické logistické procesy s niekoľkými poskytovateľmi logistických služieb sú zabezpečené pomocou automatizovaných logistických pokynov (inštrukcie k dodávke INSDES, avízo o odoslaní DESADV)

O spoločnosti

Zvolensky_LogoZvolenská mliekareň s.r.o. so sídlom v slovenskom meste Zvolen, so svojimi krémovými jogurtami a zmrzlinou značky „Zvolenský“, patrí medzi popredných výrobcov mliečnych výrobkov na Slovensku. Po akvizícii americkou spoločnosťou Schreiber Foods v roku 2015 je spoločnosť od roku 2018 opäť raz úplne v slovenských rukách. V minulom roku dosiahla Zvolenská mliekareň s.r.o. so 150 zamestnancami obrat 40 miliónov eur.

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.