TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Implementačný proces DESADV

pracovníčka vo výrobnej hale, ktorá drží v rukách fľašu Coca-cola znázorňujúca implementačný proces

Dodacie listy by sme chceli dostávať predom alebo aspoň tak rýchlo, ako to len bude možné.

Taký je „v skratke“ výsledok prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra GfK medzi klientami spoločnosti Coca-Cola HBC Austria. Sabine Puwein, ktorá v dobe prieskumu pôsobila v Coca-Cola HBC Austria na pozícii projektovej manažérky, uvádza:

„Zohľadňovanie potrieb našich obchodných partnerov a klientov má pre nás tú najvyššiu prioritu.“

To je tiež dôvod, prečo bol podnet ihneď implementovaný do praxe.

Ako prebiehal implementačný proces

Celý implementačný proces spustila prezentácia partnera pre EDI komunikáciu EDITEL k e-faktúram pre spoločnosť Coca-Cola.

Prečo neposielať vo forme PDF dokumentov aj dodacie listy?, navrhla Sabine Puwein.

Stačí povedať! Spoločnosť EDITEL bola poverená implementáciou projektu a už začiatkom júna, v testovacej prevádzke obdržal prvý klient dodací list vo formáte PDF. PDF listy sú zasielané jednoducho pomocou e-mailu, ktorý obsahuje odkaz.

Postupne sú zapájaní ďalší klienti. “O túto službu je medzi našimi klientmi veľký záujem,” uvádza Sabine Puwein, ktorá momentálne novú službu klientom ponúka. Ide o veľkú výhodu, najmä pre klientov v západných častiach krajiny, kam putujú kamióny niekedy aj dva dni. Ešte pred samotnou dodávkou s dostatočným predstihom sa tak dozvedajú, že určitý tovar nie je dostupný alebo je napr. chybne zadaný. Môžu tak zareagovať rýchlejšie ako v minulosti.

Pre samotnú spoločnosť Coca-Cola potom ide o hladko fungujúci proces, bez akýchkoľvek systémových nezrovnalostí. Všetky dáta opúšťajú spoločnosť vo formáte EDIFACT, ktorý používajú tiež všetci ostatní EDI partneri. EDITEL tieto dáta efektívne prekonvertuje do PDF a dokumenty odošle. Týždenné hlásenia zasielané spoločnosti Coca-Colu jej umožňujú na prvý pohlaď zistiť, ktorí klienti si dodacie listy ešte nevyzdvihli. Sabine Puwein týchto klientov ďalej aktívne oslovuje a žiada o spätnú väzbu.

Ide nám koniec koncov o to, aby sme stále zlepšovali svoje služby, uvádza. So spoločnosťou EDITEL, partnerom pre EDI komunikáciu, má pani Puwein dlhoročné skúsenosti – pri implementácii tohoto projektu preto predstavoval jasnú voľbu. Keď začínate s niečím novým, je dôležité mať partnera, ktorý vie, čo chcete. EDITEL hovorí našim jazykom a vždy maximálne zohľadňuje naše potreby, upresňuje. Ide o presvedčivý príklad mnohých riešení, ktoré sú súčasťou EDI, a nielen plne integrovaných riešení.

O spoločnosti Coca Cola HBC Group

Coca Cola HBC Austria je dcérskou spoločnosťou Coca Cola Hellenic Bottling Company AG so sídlom v Švajčiarsku. Ako najvýznamnejší výrobca obalov pre Coca-Cola Company s objemom predaja dve miliardy balení po 24 klasických fľašiach, poskytuje služby výrobným a distribučným centrám v 28 krajinách a 585 miliónom zákazníkom ročne.

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.