+ 421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -10

DESADV na novej ceste

Chceli by sme dodacie listy dostávať predom alebo aspoň tak rýchlo, ako to len bude možné.

Taký je, v skratke, výsledok prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra GfK medzi klientami spoločnosti Coca-Cola HBC Austria. Sabine Puwein, ktorá v dobe prieskumu pôsobila v Coca-Cola HBC Austria na pozícii projektovej manažérky, uvádza:

Zohľadňovanie potrieb našich obchodných partnerov a klientov má pre nás tú najvyššiu prioritu.

To je tiež dôvod, prečo bol podnet ihneď implementovaný do praxe.

Celý implementačný proces spustila prezentácia partnera pre EDI komunikáciu, EDITEL, k e-faktúram pre spoločnosť Coca-Cola. “Prečo neposielať vo forme PDF dokumentov aj dodacie listy?”, navrhla Sabine Puwein. Stačí povedať! Spoločnosť EDITEL bola poverená implementáciou projektu a už začiatkom júna v testovacej prevádzke obdržal prvý klient dodací list vo formáte PDF. PDF sú zasielané jednoducho pomocou e-mailu, ktorý obsahuje odkaz.

Postupne sú zapojovaní ďalší klienti. “O túto službu je medzí našimi klientmi veľký záujem,” uvádza Sabine Puwein, ktorá momentálne novú službu klientom ponúka. Ide o veľkú výhodu, najmä pre klientov v západných častiach krajiny, kam kamióny putujú niekedy aj dva dni. Dozvedajú sa tak s dostatočným predstihom, ešte pred samotnou dodávkou, že určitý tovar nie je dostupný alebo je napr. chybne zadaný, a môžu tak zareagovať rýchlejšie ako v minulosti.

Pre samotnú spoločnosť Coca-Cola potom ide o hladko fungujúci proces bez akýchkoľvek systémových nezrovnalostí, pretože všetky dáta opúšťajú spoločnosť vo formáte EDIFACT, ktorý používajú tiež všetci ostatní EDI partneri. EDITEL tieto dáta efektívne prekonvertuje do PDF a dokumenty odošle. Týždenné hlásenia zasielané spoločnosti Coca-Colu jej umožňujú na prvý pohlaď zistiť, ktorí klienti si dodacie listy ešte nevyzdvihli. Sabine Puwein týchto klientov ďalej aktívne oslovuje a žiada o spätnú väzbu.

Ide nám koniec koncov o to, aby sme stále zlepšovali svoje služby, uvádza. So spoločnosťou EDITEL, partnerom pre EDI komunikáciu, má pani Puwein dlhoročné skúsenosti – pri implementácii tohoto projektu preto predstavoval jasnú voľbu. Keď začínate s niečím novým, je dôležité mať partnera, ktorý vie, čo chcete. EDITEL hovorí naším jazykom a vždy maximálne zohľadňuje naše potreby, upresňuje. Ide o presvedčivý príklad mnohých riešení, ktoré sú súčasťou EDI, a nielen plne integrovaných riešení.

Icon

O spoločnosti Coca Cola HBC Group

CocaColaHellenic_Logo

Coca Cola HBC Austria je dcérskou spoločnosťou Coca Cola Hellenic Bottling Company AG so sídlom v Švajčiarsku. Ako najvýznamnejší výrobca obalov pre Coca-Cola Company s objemom predaja dve miliardy balení po 24 klasických fľašiach, poskytuje služby výrobným a distribučným centrám v 28 krajinách a 585 miliónom zákazníkom ročne.

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.