TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Ferrero optimalizuje elektronickú fakturáciu

Stánok Ferrero v obchode s potravinami vo význame optimalizácia elektronickej fakturácieSpoločnosť Ferrero sa rozhodla urýchliť proces elektronickej fakturácie prostredníctvom spracovania elektronických EDI príjemiek RECADV.

Spoločnosť Ferrero sa rozhodla urýchliť proces fakturácie na svojich zákazníkov prostredníctvom automatizovaného spracovania elektronických príjemiek, ktoré automaticky iniciujú fakturáciu v prípade úplného súladu s dodávkou. Pred fakturáciou sa manuálne riešia iba dodávky s akýmkoľvek rozdielom pri príjme tovaru. Elektronické príjemky sa v systéme spoločnosti EDITEL porovnávajú s pôvodnou dodávkou a následne sa generujú potvrdenia (Proof of delivery) pre systém SAP, ktorý využíva spoločnosť Ferrero. Vygenerované potvrdenia dodávku buď úplne potvrdzujú alebo generujú tzv. rozdielové správy, ktoré vyjadrujú rozdiely v porovnaní s pôvodnou dodávkou.

Rýchlejšia a presnejšia fakturácia

Spoločnosť Ferrero využíva v procese fakturácie EDI správy RECADV buď priamo od jednotlivých obchodných reťazcov, alebo správy generované poskytovateľmi logistických služieb, ktorí za spoločnosť Ferrero dodávajú tovar koncovým zákazníkom. Touto kombináciou je dosiahnuté pokrytie procesu v plnom rozsahu a urýchlenie fakturácie o niekoľko dní, vzhľadom k tomu, že nie je potrebné čakať na návrat potvrdených dodacích listov. Týmto spôsobom spoločnosť Ferrero získavala značnú výhodu už počas pandémie COVID a rozšírenej práce z domu „home office“, nakoľko s implementáciou zmien začala ešte tesne pred pandémiou.

O spoločnosti

Ferrero_LogoFerrero Group je globálna spoločnosť v súkromnom vlastníctve rodiny Ferrero. Jej história sa začala písať v roku 1942 v severotalianskom meste Alba, kde si zakladateľ spoločnosti Pietro Ferrero počas druhej svetovej vojny otvoril malý obchod s cukrovinkami. Osudovým sa stal rok 1946, keď spolu s manželkou Pierou Ferrero premenili svoju malú cukráreň na továreň. A pretože úspech na seba nenechal dlho čakať, rodinný podnik sa čoskoro stal spoločnosťou, ktorá so svojimi výrobkami prenikla za hranice Talianska. Na sláve spoločnosti Ferrero a jej výrobkov má veľký podiel aj syn zakladateľov Michele, ktorý sa ujal vedenia spoločnosti v 50. rokoch 20. storočia. Práve on vdýchol život mnohým ikonickým cukrovinkám Ferrero. Do portfólia spoločnosti Ferrero patria popredné značky ako Nutella, Tic Tac, Ferrero Rocher, Kinder Surprise a Kinder Bueno.

Symbolic image copyright Ferrero Česká s.r.o.
Logo copyright Ferrero Česká s.r.o.

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.