TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Terno – modernizácia softvérov sa vyplatila

Predajňa spoločnosti Terno

Obmena softvérových produktov

Spolupráca s EDITELom sa začala pred viac ako desiatimi rokmi a pretrváva úspešne až dodnes. Spoločnosť Terno donedávna využívala staršiu generáciu EDI systémov XMLpack a Business pack. Momentálne však už využíva najmodernejšie softvérové produkty edisuITe a trustIT, spolu s kvalitnou nadštandardnou a individuálnou podporou. Dôvodom pre kompletný upgrade a generačnú obmenu EDI aplikácií bol fakt, že spoločnosť expanduje rýchlym tempom a neustále otvára nové predajne. Aby toho nebolo málo, spoločnosť Terno otvorila aj nový veľkoobchod, cez ktorý zásobuje aj predajne mimo
vlastnej siete a taktiež aj iné segmenty trhu ako sú hotely, reštaurácie a kaviarne. A v ďalších rokoch plánuje aj výraznejší rast.

Vyššie otáčky majú svoje opodstatnenie

Kvôli veľkoobchodným službám potrebovala spoločnosť prepnúť na vyššiu rýchlosť a tiež lepší užívateľský komfort a prácu s dátami, keďže sa rozširoval okruh užívateľov EDI aj mimo IT oddelenie. Tieto požiadavky bez problémov naplnili systémy edisuITe a trustIT, a zároveň poskytujú ďalšiu rezervu pre budúce rozširovanie.
V spoločnosti Terno majú radi nové trendové veci, napr. je možné posielať účtenky z pokladne priamo na email zákazníka, takže si chcú aj v EDI „držať krok s dobou“. Zároveň však chcú zostať nezávislí a majú radi, ak sú veci tzv. pod vlastnou kontrolou. Terno plánuje v blízkej budúcnosti zavádzať aj ďalšie nové EDI správy ako napr. DESADV s SSCC kódmi, hlavne z dôvodu novovzniknutého veľkoobchodu. Spoločnosť Terno si aktuálne vymieňa okolo 20 tisíc EDI objednávok a 20 tisíc faktúr mesačne s približne 240 dodávateľmi.

O spoločnosti

Terno_LogoSpoločnosť Terno patrí k jedným z mála tradičných hráčov na Slovensku. História tejto slovenskej siete siaha až do roku 1978. Do ich portfólia patria predajne KRAJ, TERNO a Moja Samoška. Spoločnosť prevádzkuje viac ako 140 predajní rôznych formátov – od menších predajní v blízkosti domovov, až po väčšie supermarkety s vlastnou ručnou pekárenskou výrobou. Nedávno spoločnosť Terno prevzala a rebrandovala aj predajne po skrachovanej spoločnosti Potraviny Kačka a.s. a otvorila divíziu veľkoobchodu. V súčasnosti spoločnosť intenzívne investuje do modernizácie celej predajnej siete.

Symbolic image copyright Terno
Logo copyright Terno

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.