TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Komunikačné riešenie v Kingspan

Výstavba společnosti Kingspan

Kingspan – tak trochu iný štandard

Je nad slnko jasnejšie, že EDI funguje spoľahlivo na celom svete. Výborným príkladom tohto fungovania je česká pobočka nadnárodnej spoločnosti Kingspan, ktorá stála pred otázkou – ako zabezpečiť zasielanie elektronických faktúr obchodným partnerom vo Fínsku. Ohľadne spolupráce pre túto požiadavku oslovil Kingspan odborníkov z EDITELu, ktorým sa podarilo navrhnúť a následne zrealizovať špecifické komunikačné riešenie.

Našlo sa riešenie

Služba eXite PRO s využitím IBM B2B Sterling Integrátora v pozadí slúži ako komunikačný uzol medzi
spoločnosťami EDITEL a Kingspan. Z dôvodu požiadavky implementátora SAPu v spoločnosti Kingspan je potrebné zdieľať súbory s dátami prostredníctvom webových služieb (SOAP) namiesto klasických zdieľaných zložiek. V aktuálnej časti projektu ide predovšetkým o spracovanie faktúr, ktoré Kingspan odovzdáva EDITELu vo formáte XML IDOC a ten je následne konvertovaný do formátu FINVOICE, čo je fakturačný štandard využívaný fínskym bankovým sektorom. Aby bola konverzia a doručenie fínskym obchodným partnerom spoločnosti Kingspan vykonaná bezchybne, EDITEL, CGI Czech a CGI Finland spojili svoje sily a vedomosti. Vďaka tejto spolupráci a taktiež spolupráci IT oddelennie a zasielanie všetkých faktúr do Fínska automatickou formou pomocou EDI.

O spoločnosti

Kingspan_LogoSpoločnost Kingspan je írska firma, ktorá
vznikla z rodinného podniku pred viac ako 40-timi rokmi a stále dynamicky rastie. V dnešnej dobe má 129 výrobných závodov vo viac ako 70-tich krajinách po celom svete a ponúka izolačné materiály a riešenia od produktov, ktoré lepšie izolujú a zároveň vytvárajú viac vnútorného priestoru, až po produkty, ktoré poskytujú viac prirodzeného denného svetla. „Sme odhodlaní posúvať hranice vysoko výkonného dizajnu s hlavným zameraním na energetickú účinnosť“. Kingspan je popredným svetovým výrobcom vysoko kvalitných izolačných panelov, izolácií, stavebných materiálov a opláštení budov s integrovanými solárnymi prvkami. Hlavným výrobným závodom v Českej republike je pobočka v Hradci Králové, ktorá funguje už od roku 1998 a aktuálne je aj centrálou a predvádzacím centrom pre divíziu strednej Európy a Ruska. Zameriava sa predovšetkým na výrobu izolačných sendvičových panelov, profilov a spojeného príslušenstva.

Symbolic image copyright Kingspan a.s.
Logo copyright Kingspan a.s.

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.