TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Elektronická fakturácia so spoločnosťou Škoda Auto

škoda-auto-car-interior_l

Spoločnosť Škoda Auto, pre odstránenie papierovej agendy a zefektívnenie spolupráce so svojimi dodávateľmi, rozšiřuje elektronickú fakturáciu.

Elektronická komunikácia umožňuje celkové zrychlenie fakturačného procesu a prináša možnosť využiť priamu komunikáciu medzi účtovnými (ERP) systémami bez nutnosti ručného spracovania.

Dodávatelia môžu pre komunikáciu so spoločnosťou Škoda Auto využiť nasledujúce možnosti:

Automatické EDI riešenie:

  • Po exporte faktúry z účtovného systému dodávateľa môže byť faktúra skonvertovaná do formátu podporovaného spoločnosťou Škoda Auto (VDA4938 – Global INVOIC) – detailný popis formátu je možné stiahnuť tu. Tento dokument je možné pomocou OFTP2 protokolu následne preniesť na servery Škoda Auto – popis komunikačných parametrov nájdete tu.
  • Automatickou cestou je možné prenášať taktiež faktúry s prílohou – popis štandardu VDA4983 pre tento druh prenosu je tu.
  • V prípade, že Vaša spoločnosť nedisponuje nástrojmi na konverziu faktúr do požadovaného formátu Škoda (VDA4938 – Global INVOIC), prípadne faktúr s prílohou (VDA4983) alebo nástrojmi pre automatické zasielanie pomocou OFTP2 protokolu, neváhajte sa obrátiť na náš profesionálny tím, ktorý Vám s touto problematikou ochotne pomôže.

WebEDI riešenie pre fakturáciu – WebFakt:

  • Aplikácia WebFakt umožňuje dodávateľom manuálne importovať a zasielať faktúry elektronicky. Po vytvorení faktúry z účtovného systému dodávateľa je nutné dokument skonvertovať do podporovaného formátu, ktorými sú VDA4938 – Global INVOIC (popis nájdete tu) alebo Škoda XML faktúra (popis nájdete tu).
  • Aplikácia je pre dodávateľov zdarma, je potrebné sa najprv registrovať – viac informácií o registrácii nájdete tu. Aplikácia WebFakt umožňuje taktiež k faktúre pripojiť 1 prílohu vo formáte PDF. Pokiaľ potrebujete pomôcť s vytvorením vstupov do aplikácie WebFakt, neváhajte sa obrátiť na našich odborníkov.

O spoločnosti

skoda-logo-case-studyZo závodu spoločnosti ŠKODA AUTO v Mladej Boleslavi vyrazilo prvé vozidlo v roku 1905 a za viac ako 120 rokov existencie spoločnosti nasledovali milióny ďalších. Sídlo spoločnosti a oddelenie vývoja automobilov zostalo v domovskom meste, ale časom sa výroba rozšírila do mnohých ďalších miest a krajín. Mladá Boleslav je miestom, kde vznikajú modely a zavádzajú sa do sériovej výroby. V meste, kde sa nachádzajú výrobné závody spoločnosti, sa nachádza aj jej centrála. V súčasnosti tu ŠKODA AUTO vyrába modely FABIA, KAMIQ, SCALA, KAROQ, OCTAVIA a ENYAQ iV. Závod v Kvasinách je dieťaťom v rodine výrobných závodov ŠKODA AUTO v Českej republike. Vo Vrchlabí sa od roku 2012 vyrábajú vysoko sofistikované automatické prevodovky DSG pre celý koncern VW. V posledných rokoch sa výrobné zariadenia rozšírili aj na ďalšie trhy vrátane Číny, Nemecka, Indie, Slovenska a Ukrajiny.

Symbolická fotografia copyright iStock Emirhan Karamuk

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.