TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

EDI technológia v Dr.Max

dr.max-pharmacy_l

Lekárne dnes už nie sú iba o liekoch

Každý z nás občas potrebuje zájsť do lekárne, a to nielen pre lieky na bežné neduhy. To asi všetci dobre poznáme. Dnes je možné si v lekárni kúpiť lieky, vitamíny, potravinové doplnky, kozmetiku, zdravotnícky materiál, a dokonca aj malú elektroniku. Aby všetko fungovalo, tak ako má, a lekárne boli dostatočne a včas zásobené, musí sa do celého procesu zapojiť viacero subjektov a zamestnancov.

V článku sa pozrieme do zákulisia, ako a čo všetko prebieha na pozadí.

Dr.Max ide s dobou a modernizuje

„S rešpektom a hrdosťou sa pozeráme do minulosti, ako sme to všetko zvládli. Máme viac ako 2000 zamestnancov, ktorých prácu si nesmierne vážime a sme radi, že sa nám darí prinášať kvalitnú zdravotnú starostlivosť vo všetkých regiónoch Slovenska. Zdieľame spoločné hodnoty, navzájom sa podporujeme a kolegom ponúkame možnosť participovať na spoločnom úspechu. Je potreba napredovať, aj v iných smeroch, a to sa týka aj automatizácie a digitalizácie podnikových procesov. Každá lekáreň je samostatná jednotka a pravidelne spracováva veľké množstvo prijatých faktúr. Z tohto dôvodu sme oslovili spoločnosť EDITEL, ktorá poskytuje kvalitné a plnohodnotné riešenia pre túto oblasť. Okrem toho EDITEL pôsobí práve v tých krajinách ako aj Dr.Max, takže môže byť pre nás do budúcna strategickým partnerom v celom stredoeurópskom regióne“, hovorí Juraj Bóna, finančný riaditeľ zo spoločnosti Dr.Max Slovensko.

Štefan Sádovský, generálny riaditeľ EDITEL SK&CZ k tomu dodáva: „Na našich prvých stretnutiach sme diskutovali, ako vlastne prebieha celý proces od objednania až po fakturáciu v lekárňach. V rámci farmaceutického sektoru a teda dodávania liekov sa dlhé roky v odvetví využíva systém PharmINFO, a to predovšetkým na spracovanie elektronických objednávok a dodacích listov s využitím sledovania aktuálneho stavu zásob. Z procesného hľadiska ide teda pri dodávkach od farmaceutických distribútorov najmä o automatizované spracovanie faktúr, ktoré je aktuálne pokryté len minimálne a EDI technológia sa na tento proces ideálne hodí. V prípade Dr.Max sa jedná rádovo o cca 70-80 tisíc súhrnných faktúr za rok a každým rokom tento počet narastie približne o 10% vzhľadom k rozširovaniu siete lekární.“

S EDI od EDITELu je všetko jednoduchšie

„Okrem toho Dr.Max prostredníctvom svojho e-shopu dnes už predáva aj tisícky ďalších tovarových položiek mimo farmaceutický sortiment, ktoré nakupuje od cca 300 rôznych dodávateľov z rôznych odvetví (FMCG, elektro, drogéria, atď.). V prípade týchto dodávateľov chce spoločnosť Dr.Max prostredníctvom EDI riešenia od spoločnosti EDITEL pokryť celý nákupný a logistický proces, a to od elektronických objednávok, cez automatizované naskladňovanie (dodacie listy a príjemky) až po plne bezpapierovú fakturáciu. Z tohto hľadiska je EDI ten najuniverzálnejší nástroj pre pripojenie takéhoto veľkého počtu dodávateľov. Podľa predbežnej analýzy mnohí z týchto dodávateľov z iných odvetví už EDI dávno používajú (drogéria, elektronika, šport, atď.) vďaka čomu sa bude môcť s nimi Dr.Max okamžite dátovo prepojiť. EDI riešenie významne uľahčí zaťažujúcu prácu účtovníkom v Dr.Max, ale aj ďalším pracovníkom zapojeným do celého procesu, minimalizuje ich manuálne zásahy a zníži sa tým aj chybovosť,“ upresňuje Štefan Sádovský.

O spoločnosti

Sieť lekární Dr.Max ponúka široký sortiment liekov, potravinových doplnkov, zdravotníckeho materiálu a kozmetiky atď. Príbeh lekární Dr.Max sa datuje od roku 2006, kedy vznikla myšlienka poskytovať MAXimálnu lekárenskú starostlivosť dostupnú regionálne na celom území Slovenskej republiky. Postupne spoločnosť Dr.Max otvárala jednotlivé prevádzky a začala prinášať inovácie do farmaceutického odvetvia. Každé otvorenie novej lekárne bolo príležitosťou sa niečo nové naučiť a posúvať sa vpred. Všetko to začalo v Košiciach v prvej centrále Dr.Max, ktorá v menšom zastúpení funguje dodnes. V roku 2009 priniesla spol. Dr.Max na trh vlastnú certifikovanú privátnu značku, ktorá sa postupne vyvíja, a pod ktorú dnes spadá viac ako 300 produktov, ktoré svojou rozmanitosťou dokážu uspokojiť potreby našich zákazníkov. V roku 2012 bola otvorená nová centrála spoločnosti v Bratislave. Neskôr v roku 2014 bol spustený nový e-shop, s cieľom poskytovať sortiment aj online – 24/7. Aktuálne má sieť viac ako 350 lekární a disponuje s viac ako 460 odbernými miestami.

Symbolic image copyright Dr.Max
Logo copyright Dr.Max

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.