TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Digitalizácia účtovného procesu v HAVI

HAVI logistic - detail on the car

Matematika nepustí …

… pre poskytovateľa logistických služieb HAVI a jeho zákazníkov, medzi ktorých patrí aj viac ako 40 franšízantov McDonald’s. Digitalizácia účtovného procesu to umožňuje!

„Pretvárame spojenie medzi ľuďmi a produktmi pre lepšiu budúcnosť“ – to je hlavná zásada tejto medzinárodnej logistickej spoločnosti. Spoločnosť HAVI, ktorej klientmi sú renomované gastronomické spoločnosti na celom svete, sa zameriava na optimalizáciu dodávateľského reťazca.

To zahŕňa aj proces fakturácie spoločnosti HAVI voči franšízantmi spoločnosti McDonald’s, ktorý bol donedávna ešte stále výhradne papierový. Vďaka aktívnej podpore spoločnosti EDITEL pri vývoji a implementácii vhodného riešenia sa teraz už faktúry zasielajú príjemcom len elektronicky a plne automatizovane. Faktúry sa vďaka tomu môžu správne a bez ďalšieho manuálneho spracovania zaúčtovať vo vlastných systémoch príjemcov (BMD alebo RZL).

EDITEL konvertuje faktúry z formátu vytvoreného centrálne spoločnosťou HAVI do formátu používaného franšízantmi a doručuje elektronické účtenky buď priamo príjemcom, alebo ich externým účtovným spoločnostiam na ďalšie spracovanie.

Podľa Georga Buchingera, generálneho riaditeľa spoločnosti HAVI Austria, bol tento projekt realizovaný predovšetkým s cieľom „poskytovať lepšie služby našim klientom. Vďaka odbornej podpore spoločnosti EDITEL sme mohli našu fakturáciu zdigitalizovať, čo našim klientom uvoľní zdroje, aby sa mohli viac sústrediť na svoju hlavnú činnosť,“ povedal pán Buchinger.

V skratke

  • Digitalizácia fakturácie pre uzavretý franšízový systém
  • Konverzia údajov zo súborov EDIFACT do interných formátov (BMD, RZL)
  • Automatizovaný prenos faktúr vo formáte PDF
  • Poskytovanie údajov priamo klientom do centrálnych systémov alebo nepriamo ich externým účtovným spoločnostiam
  • Lepšie služby zákazníkom vďaka efektívnosti a úspore času

O spoločnosti

HAVI LogoPoskytovateľ logistických služieb HAVI je globálna súkromná spoločnosť zameraná na inovácie, optimalizáciu a riadenie dodávateľského reťazca pre popredné značky. V niektorých krajinách spoločnosť ponúka aj marketingové riešenia pod značkou The Marketing Store. V Rakúsku má táto spoločnosť tri pobočky s celkovým počtom viac ako 180 zamestnancov. Každé z distribučných centier má svoje vlastné expedičné a skladové tímy. Odtiaľto spoločnosť obsluhuje viac ako 280 miest dodania v celom Rakúsku, od Feldkirchu až po Parndorf. Spoločnosť je aktívna aj v Európe, kde pôsobí so svojimi sesterskými spoločnosťami vo viac ako 37 krajinách.

Symbolfoto copyright HAVI Logistics GmbH
Logo copyright HAVI Logistics GmbH

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.