TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Dvojité ocenenie: Austrian Cloud & ISAE 3402 Typ II

Bezpečnosť údajov: dvojité ocenenie pre EDITEL -Austrian Cloud a ISAE 3402 Typ II

V bezpečných rukách dôveryhodného partnera

Spracovanie dát je stále vo väčšej miere záležitosťou bezpečnosti a dôvery. Bezpečnosť údajov a hladký priebeh procesov sú pre poskytovateľa EDI EDITEL najvyššími prioritami. Za to teraz získala pečať kvality „Austrian Cloud“ a úspešne absolvovala aj audit „ISAE 3402 Typ II“.

„Dôveruj, ale preveruj.“ Vedeli ste, že toto obľúbené príslovie sa pripisuje ruskému revolucionárovi Leninovi? Napriek tomu, že pochádza zo základov komunistickej ideológie, v dnešnej dobe naberá na aktuálnosti. Falošné správy, najmä na socialnych sieťach, podkopávajú dôveru v spoločnosť a ľudia sú čím ďalej skeptickejší ku všetkému, čo čítajú, počujú a vidia. Digitalizácia je obzvlášť citlivou oblasťou. Vyžaduje totiž, aby sme svoju dôveru zverili niekomu na diaľku. Digitalizácia ide naviac ruka v ruke s globalizáciou, a to v lepších aj horších aspektoch. V dôsledku toho užívatelia stále častejšie vyžadujú, aby firmy zabezpečovali transparentnosť, presnosť a zodpovednosť, najmä pri nakladaní s osobnými údajmi.

Je známe, že pre EDITEL, ako poskytovateľa EDI služieb, sa všetko točí okolo dát, a preto pre nás „bezpečnosť a dôvera predstavujú najvyššiu prioritu,“ uvádza generálny riaditeľ EDITEL Group Gerd Marlovits. Koniec koncov, prostredníctvom EDI platformy eXite spracovávame každý rok cca 400 miliónov transakcií približne od 20 000 spoločností – a všetky je nutné zabezpečiť.

EDITEL zaručuje nielen infraštruktúru plne chránenú proti výpadku, ale aj bezpečnostné prvky a kontrolné mechanizmy priebežne aktualizované a zlepšované tak, aby spĺňali najnovšie technologické štandardy. V duchu uvedeného príslovia „dôveruj, ale preveruj“ podstupuje EDITEL pravidelné externé audity, aby získal oficiálnu certifikáciu pre zabezpečenie dát. Pre Gerda Marlovitsa je to dôležitý krok „preukazujúci, že sme plne transparentní, čo zvyšuje dôveru našich klientov v naše služby.“

Audit interného kontrolného systému podľa normy ISAE 3402 Typ II hlási –  všetko v poriadku!

EDITEL opäť podstúpil auditnú previerku podľa normy ISAE 3402 Typ II  a úspešne ňou prešiel. Previerka, ktorú vykonala nezávislá audítorská a poradenská firma EY, poskytuje klientom záruku, že interné kontrolné procesy spoločnosti fungujú bezchybne. Previerka zahŕňa kontrolu priemernosti činností súvisiacich so zabezpečením kvality všetkých služieb, ktoré poskytuje svojim klientom: bezpečnosti a prevádzky aplikácií, kvality vývoja softwaru (riadenie zmien), medzinárodnej podpory a tento rok po prvý krát taktiež implementácie požiadaviek GDPR. EDITEL splnil všetky podmienky previerky ISAE 3402 Typ II. Previerka poskytuje spoločnosti EDITEL a jej klientom merateľný dôkaz účinnosti a bezpečnosti procesov a tiež priebežnú revíziu a optimalizáciu všetkých interných kontrolných procesov aj po dokončení auditu. Ako uvádza Gerd Marlovits, generálny riaditeľ EDITEL Group, „Je pre nás veľmi dôležité tieto procesy priebežne preskúmať a optimalizovať. Náš úspech pri previerke ISAE 3402 Typ II preukazuje našu snahu držať pri zabezpečovaní bezpečnosti latku veľmi vysoko.“

Symbolic image copyright iStockphoto, photo credit anyaberkut
Illustration copyright EDITEL Austria GmbH

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.