TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Studenac – overovanie faktúr

woman from Studenac in grocery store

Modernizácia a optimalizácia podnikania v Studenaci

V dnešnej dobe je spoločnosť Studenac jedným z popredných maloobchodných reťazcov na jadranskom pobreží a patrí medzi lídrov na národnej úrovni s najväčšou sieťou predajní v Chorvátsku. Neustále pracuje na zavádzaní nových riešení a zlepšovaní existujúcich aktivít a ponúk. Vzhľadom k neustálemu rastu obchodných aktivít sa pustil do zavedenia EDI správ.

Vďaka zavedeniu EDI komunikácie je riadenie sortimentu tovaru alebo miesta dodania pre jednotlivých obchodných partnerov výrazne jednoduchšie. Reakciou na rast ručného spracovania faktúr zapríčinenú rastom a novými akvizíciami spoločnosti Studenac bolo zavedenie automatického overovania faktúr. Po úspešných projektoch s predajnou sieťou Kaufland a SPAR urobila spoločnosť EDITEL Adria to isté pre Studenac a prispôsobila overovacie procesy jeho potrebám.

Výhoda automatického overovania faktúr okrem iného spočíva v tom, že dochádza k zníženiu tlaku na
zamestnancov, čím sa okrem iného otvárajú aj možnosti zavádzania ďalších správ v Supply Chain Managemente ako je objednávka, dodací list a pod. Šetrí čas aj pri zavádzaní nových dodávateľov, ktorí
boli doteraz v klasickom procese zasielania objednávok (mail, telefón a pod.) a pri spracovaní faktúr (ručné zadávanie), do výmeny EDI správ.

Tento postup zaisťuje vyššiu efektivitu, znižuje sa počet chýb, zjednodušuje a výrazne zrýchľuje celé procesy. Vďaka automatickému overeniu na strane spoločnosti Studenac obdrží dodávateľ v reálnom čase informácie o prípadnej technickej nefunkčnosti spracovania faktúry aj s popisom chyby. Tak sa skráti čas potrebný na jej opravu a faktúra je aj skôr splatná, čo je pre dodávateľa veľkou výhodou.

O spoločnosti

StudenacObchodný reťazec Studenac funguje ako spoločnosť od roku 1991. Koncom 90. rokov rozšíril svoje podnikanie otvorením veľkoobchodného skladu v Duće a niekoľkých maloobchodných predajní v Omiši. V priebehu času rast spoločnosti postupne viedol k vytvoreniu maloobchodného reťazca. V roku 2018 prebehla výrazná transformácia celého podniku sprevádzaná úspešnými akvizíciami a organickým rastom. V nasledujúcich rokoch prevzal Studenac aj istrijské supermarkety, zadarský Sonik, biogradský reťazec Bure Trgovina a dubrovnícky reťazec Pemo. Dôležitým krokom bolo otvorenie prvých obchodov v Záhrebe. V súčasnosti Studenac zamestnáva viac ako 4 000 ľudí, má takmer 750 predajní a je hlavným maloobchodným reťazcom na jadranskom pobreží. Patrí medzi lídrov na národnej úrovni s najväčšou sieťou predajní v Chorvátsku.

Symbolic image copyright iStockphoto, photo credit kzenon
Logo copyright Studenac d.o.o.

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.