TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Shawmut – nastavenie komunikácie pomocou protokolu OFTP2

Shawmut-factory

Všetko sa to začalo jednoduchou otázkou…

Spoločnosť Shawmut C.R. s.r.o. oslovila spoločnosť EDITEL CZ za účelom nastavenia komunikácie pomocou protokolu OFTP2. Dôvod požiadavky bol úplne jasný. Spoločnosť Shawmut má svoje centrálne IT oddelenie umiestnené v USA, kde s protokolom OFTP2 bežne nepracujú.

Najčastejšie používaným protokolom v USA je AS2. Takmer „exotický“ bol taktiež zvolený formát prenášaných dokumentov. Zatiaľ čo v rámci európskeho kontinentu sú používané štandardy VDA alebo EDIFACT (ODETTE Standards), v USA je to ANSI X.12 (American National Standards Institute) vyvinutý už v roku 1979 dcérskou spoločnosťou ANSI, Accredited Standards Committee (ASC).

Pohľad spoločnosti Shawmut C.R.

Ako podotýka Radek Mašek, Jomar Administrator spoločnosti Shawmut ČR:

„Kvôli pribúdajúcemu množstvu európskych zákazníkov, ktorí používajú štandardné európske protokoly nastala potreba nájsť spoločnosť, ktorá by bola schopná poskytnúť EDI pripojenie medzi systémom s USA štandardmi a systémom s EÚ štandardmi. Ukázalo sa, že žiadna spoločnosť v USA nie je schopná takú službu poskytnúť. Oslovili sme teda niekoľko spoločností v ČR. Nakoniec sme si vybrali EDITEL. Spoločnosť EDITEL je z nášho pohľadu profesionálna organizácia na svetovej úrovni. Rozumie problematike EDI, a to aj v neštandardných prípadoch, ako to bolo u nás. Rokovania boli vždy seriózne a rýchle. Boli schopní a ochotní jednať priamo s našimi zákazníkmi, čo nám ušetrilo veľa času. Pre nás je veľkou výhodou spolupracovať s českou pobočkou spoločnosti EDITEL, a to hlavne kvôli jednoduchej komunikácii (jazyk, časové pásmo).“

Presné zadanie = najvhodnejšie riešenie

Spoločnosť Shawmut preto hľadala riešenie na vytvorenie centrálnej komunikácie OFTP2, ktorá by jej umožnila odosielať a prijímať EDI dokumenty prostredníctvom jediného prístupového bodu. Odosielanie dokumentov sa malo presmerovať buď priamo obchodnému partnerovi spoločnosti Shawmut alebo jeho VAN pomocou OFTP2. Vďaka presnému zadaniu zo strany spoločnosti Shawmut sme mohli navrhnúť najvhodnejšie riešenie. Konektor EDIREX bol zvolený ako prístupový bod na prenos dokumentov do virtuálnej klientskej schránky, ktorú poskytuje EDITEL. Neoddeliteľnou súčasťou tohto komunikačného klienta sú zdieľané zložky na prijímanie a odosielanie správ. Konektor EDIREX je nakonfigurovaný na spracovanie dokumentov v pravidelných intervaloch (zvyčajne každú hodinu) a nepotrebuje obsluhu. Riešenie spoločnosti EDITEL zahŕňa aj konverziu údajov v dokumentoch. V súčasnosti prebieha konverzia odvolania VDA4905 na formát ANSI X.12, typ správy 830 spoločnosti Shawmut. Výmena správ medzi spoločnosťou Shawmut a jej partnermi prebieha prostredníctvom zabezpečeného šifrovaného kanálu.

Graphic Shwamut

Jednoduchá schéma aktuálneho nastavenia

O spoločnosti

Shawmut-logoSpoločnosť Shawmut C.R. s.r.o. so sídlom v Prahe je súčasťou spoločnosti Shawmut Corporation, popredného dodávateľa flexibilných viacvrstvových materiálov pre automobilový, zdravotnícky a iný priemysel. Táto rodinná spoločnosť, založená v roku 1916 a pôsobiaca už po štyri generácie, je najväčším nezávislým výrobcom laminátov pre technické textílie v Spojených štátoch a ponúka pokročilé materiálové riešenia pre automobilový priemysel, zdravotníctvo, vojenské a ochranné aplikácie, ako aj laminátové riešenia na zákazku. S viac ako 700 zamestnancami po celom svete prevádzkuje spoločnosť Shawmut 10 výrobných závodov a sedem obchodných zastúpení v Severnej Amerike, Európe a Ázii.

Symbolic image copyright Shawmut C.R. s.r.o.
Logo copyright Shawmut C.R. s.r.o.

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.