TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Nový obchodný a marketingový riaditeľ pre EDITEL CZ a SK

Viktor Petráš

Od 1. októbra 2019 nastúpil Viktor Petráš na pozíciu obchodného a marketingového riaditeľa spoločnosti EDITEL pre Českú a Slovenskú republiku. Do spoločnosti EDITEL sa vracia po piatich rokoch práce pre nadnárodné organizácie skupiny Diebold Nixdorf Group v oblasti predaja hardvérových a softvérových riešení pre maloobchod a bankovníctvo.

Viktor úspešne absolvoval štúdium informatiky na Českej poľnohospodárskej univerzite v Prahe. Prvé pracovné skúsenosti získal v roku 2002 v oblasti IT v maloobchodnom sektore v maloobchodnej sieti SPAR. Tu získal technické a manažérske zručnosti v technických oblastiach IT a organizácie maloobchodných procesov. V roku 2005 prevzal zodpovednosť za celú oblasť EDI – rozvoj B2B komunikácie s miestnymi a medzinárodnými dodávateľmi, keď začal úzko spolupracovať aj so spoločnosťou EDITEL. Do spoločnosti nastúpil v roku 2007 po akvizícii EDITEL CZ rakúskou GS1 a jeho prvou úlohou bolo uviesť centrálnu komunikačnú sieť eXite na český a slovenský trh. Následne Viktor Petráš prevzal zodpovednosť za riadenie oddelenia predaja a marketingu. Po svojom pôsobení v spoločnosti Diebold Nixdorf v rokoch 2014-2019 sa vracia s novými skúsenosťami z globálneho prostredia, ktoré chce zúročiť v spoločnosti EDITEL.

A aké sú vízie Viktora Petráša pre EDITEL SK a CZ?

V spolupráci s novým generálnym riaditeľom by som rád obnovil obchodné aktivity, ktoré potvrdia a zabezpečia stabilitu spoločnosti EDITEL SK a CZ v nasledujúcich rokoch. Rozhodujúce bude tiež rozvíjať synergické medzinárodné aktivity v rámci skupiny EDITEL, teraz najmä v Poľsku, ale aj v iných krajinách. Rád by som podporil miestny a medzinárodný rozvoj v automobilovom sektore na základe dlhoročných skúseností mojich kolegov z TELEDINu. EDI budeme ďalej rozvíjať v nových obchodných vertikálach, ktoré môžu využívať výhody automatizovanej B2B komunikácie a integrácie.

Viktor Petráš, obchodný a marketingový riaditeľ pre CZ a SK.

O skupine EDITEL

EDITEL je popredným medzinárodným poskytovateľom služieb elektronickej výmeny údajov (EDI). Špecializuje sa na optimalizáciu procesov dodávateľského reťazca. Svoje služby poskytuje klientom v mnohých rôznych odvetviach a vo viacerých krajinách strednej a východnej Európy.

EDITEL má sieť pobočiek v Českej republike, Chorvátsku, Maďarsku, Rakúsku, Poľsku a na Slovensku. Spolupracuje s mnohými franšízovými partnermi v iných európskych krajinách. Vďaka tomuto rozsiahlemu medzinárodnému pokrytiu a znalosti špecifických miestnych charakteristík a potrieb každého trhu je EDITEL ideálnym partnerom pre miestne a medzinárodné spoločnosti. Tieto sa už tiež vydali na cestu elektronizácie svojich procesov alebo ju plánujú v blízkej budúcnosti.

Prostredníctvom platformy eXite® ponúka spoločnosť EDITEL široké portfólio digitálnych riešení a služieb. Od elektronickej výmeny obchodných a logistických informácií až po integráciu obchodných procesov a webové EDI pre malé a stredné podniky. Taktiež riešenia pre elektronickú fakturáciu a elektronickú archiváciu, alebo monitorovanie a vykazovanie činnosti. Naše úspešné projekty EDI sa opierajú o viac ako 30 rokov skúseností a hlboké odborné znalosti.

Portrait photo copyright Editel/Roman Chudý

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.