TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

Ocenenie futurezone Award pre Blockchain

EDITEL je súčasťou iniciatívy „Blockchain Initiative Logistik“

Na základe pozvania audítorskej a poradenskej firmy EY sa GS1 Austria spoločne so svojou dcérskou spoločnosťou EDITEL Austria a renomovanými logistickými firmami ako napr. DB Schenker, LKW Walter, Bundesvereinigung Logistik Österreich (BVL) a Viedenskou univerzitou ekonomiky a obchodu sa zúčastní iniciatívy „Blockchain Initiative Logistik“.

Cieľom iniciatívy je implementácia spoločného pilotného projektu, ktorý má posúdiť užitočnosť technológie „blockchain“ pre prepravné a logistické odvetvie. Prvý prípad jej využitia sa týkal digitalizácie prepravných dokumentov. Tieto prepravné dokumenty sú obvykle papierové a manipulácia s nimi a ich zdieľanie býva často nesystematické. V najbližších workshopoch budú účastníci iniciatívy pravidelne sledovať a analyzovať možné riešenia digitalizácie špecifických prepravných dokumentov pomocou blockchainovej technológie. Jedným z cieľov je zabezpečiť, aby dokumenty boli vždy dostupné a mohol ich v ktoromkoľvek okamihu spracovať ktorýkoľvek z účastníkov procesu. Očakáva sa, že toto riešenie – špecifické pre logistické odvetvie – povedie k automatizácii cca 75 miliónov procesov v rakúskych logistických firmách a ročne ušetrí dvanásť miliónov listov papiera.

Gerd Marlovits, generálny riaditeľ spoločnosti EDITEL Austria GmbH, vysvetľuje, prečo sa EDITEL rozhodol aktívne prispieť k tejto iniciatíve: Hoci neočakávame, že by blockchainová technológia v blízkej budúcnosti nahradila EDI procesy. Pre nás ako poskytovateľa EDI ide o skvelú príležitosť k získaniu dôležitých poznatkov a využitie vznikajúcich synergií. Chceme túto skúsenosť využiť pre naše budúce riešenia.

Generálny riaditeľ spoločnosti GS1 Austria, Gregor Herzog, si je tiež istý, že táto technológia pre ukladanie dát má rušivý potenciál pre logistiku a riadenie dodávateľského reťazca. Akýkoľvek s ňou súvisiaci vývoj je preto pre GS1 Austria veľmi dôležitý vzhľadom k našej činnosti ako dátového centra. Tešíme sa na vzájomnú výmenu skúseností a sme radi, že môžeme byť súčasťou tohoto procesu.

V skratke:

  • prvým prípadom využitia je digitalizácia prepravných dokumentov
  • súčasťou iniciatívy sú EDITEL Austria, GS1 Austria, DB Schenker, LKW Walter, Bundesvereinigung Logistik Österreich (BVL) a Viedenská univerzita ekonomiky a obchodu; nasledovať budú aj ďalší partneri
  • zníženie nákladov, väčšia transparentnosť, ochrana pred falzifikátmi, úspora času a zdrojov
  • po analýze a pilotnej fáze v roku 2019 sa očakáva, že výsledkom projektu bude vytvorenie komerčnej platformy
Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.