+ 421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -10

METRO má prehľad

Vďaka individuálnemu nastaveniu služby business monitoring môže METRO vzájomne porovnávať objednávky s dodacími listami a zachytiť akékoľvek nezrovnalosti, čo v praxi vedie k transparentnými procesom v EDI.

METRO Austria je v tejto oblasti jedným z miestnych priekopníkov – na EDI technológie spolieha už od začiatku 90-tych rokov. Najväčšou výzvou v súvislosti s objednávkami a dodávkami tovaru je pre METRO najmä široká ponuka tovaru a s ňou súvisiaci počet dodávateľov. Ďalšou výzvou je udržanie detailného prehľadu o všetkých prebiehajúcich EDI procesoch. Preto spoločnosť METRO Austria zaviedla začiatkom tohto roka nové riešenie monitoringu EDI, vďaka čomu sú teraz procesy súvisiace s objednávkami a dodávkami tovaru ešte transparentnejšie.

Vždy pre nás bolo veľmi dôležité mať neustále aktuálny prehľad o všetkých EDI operáciách s našimi obchodnými partnermi. Zásadná pre nás bola informácia, či dostávame ku všetkým objednávkam dodacie listy, či chodia načas a pod. Florian Thoma, Supply Chain Planning Manager spoločnosti METRO Austria

Všetky potrebné údaje získava METRO v pravidelných reportoch od spoločnosti EDITEL, v ktorých sú starostlivo porovnávané objednávky a príslušné dodacie listy. Užívatelia tak môžu okamžite identifikovať chýbajúce alebo nadbytočné dodacie listy v ktorejkoľvek fáze dodacieho cyklu. Služba business monitoring naviac umožňuje spoločnosti METRO zadávať špecifické on-line dotazy, ktoré zabezpečujú maximálnu transparentnosť.

Vďaka riešeniu pre business monitoring od spoločnosti EDITEL sa nám podarilo posunúť procesy súvisiace s objednávkami a dodávkami tovaru na ďalšiu úroveň. Teraz sme schopní presne určiť, kde je ešte potenciál pre optimalizáciu a následne to potom v spolupráci s našimi obchodnými partnermi vyriešiť z pohľadu EDI. Florian Thoma

Služba business monitoring poskytovaná spoločnosťou EDITEL ponúka aj ďalšie funkcie, ako sú napríklad reporty o elektronických faktúrach alebo ešte podrobnejšiu kontrolu (kontrola jednotlivých položiek a pod.). Tieto dodatočné funkcie môžu byť kedykoľvek nastavené podľa potreby klienta.

V zkratke

  • Služba business monitoring v METRU zvyšuje transparentnost procesů kolem objednávek a dodávek zboží
  • Aktuální přehled o probíhajících operacích v EDI
  • Nesrovnalosti mohou být odhaleny okamžitě díky pravidelným reportům
  • Vyšší kvalita procesů souvisejících s objednávkami a dodávkami zboží
  • Pomáhá najít příležitosti k optimalizaci

O společnosti Metro Austria

Společnost METRO Group Wholesale and Food Specialist Co. provozuje v Rakous-ku dvanáct velkých obchodů s celkovou prodejní plochou více než 139 000 m², přibližně 1 900 zaměstnanci na plný úvazek a 100 učni. METRO je zastáncem širokého výběru zboží, nabízí proto vice než 48 000 druhů potravinářského i nepot-ravinářského zboží. V Rakousku důvěřuje METRU již 45 let více než 500 000 záka-zníků. METRO provozuje přibližně 750 prodejen v 25 zemích.

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.