TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

GEWE-TEC využíva EDI vo svete automotive

pracovník v automobilovom priemysle pozerá na tablet, vo význame GEWE-TEC využíva EDI vo svete automotive

Slovenská pobočka nemeckej spoločnosti GEWE-TEC, ktorá úspešne pôsobí v oblasti automotive, bola založená len nedávno. Hneď v úvode prebehlo dôkladné vyhodnotenie potrieb spoločnosti s prioritou na zabezpečenie požiadaviek svojich zákazníkov. Jednou z hlavných priorít sa následne stala implementácia EDI komunikácie. Bez nej sa dnes už nedá vo svete automobilového priemyslu existovať. Po prieskume možností na trhu sa GEWE-TEC rozhodla vstúpiť do diskusie s EDITEL SK a vznikol návrh optimálneho EDI riešenia prostredníctvom cloudovej platformy eXitePRO – CCF.

EDI riešenia v GEWE-TEC automotive

GEWE-TEC k svojej výrobnej a obchodnej činnosti využíva informačný systém SAP, kde im poradenské služby zabezpečuje spoločnosť NGCC, s.r.o. V rámci ERP SAP sú vytvárané a spracovávané aj výrobné, logistické či obchodné dokumenty. Vďaka pripravenosti tohto systému prijímať a generovať dáta vo formátoch IDOC, prebehla integrácia informačného systému SAP s platformou eXitePRO – CCF veľmi rýchlo. Samotná služba eXitePRO – CCF zabezpečuje následne dátovú konverziu do potrebných EDI formátov ako aj napojenie na externých odberateľov či subdodávateľov prostredníctvom rôznych komunikačných protokolov.

EDITEL pre nás predstavuje partnera, ktorý nielenže navrhol a následne implementoval prepojenie nášho ERP systému so svetom EDI. Zároveň zabezpečuje pre nás aj podporu a odborné konzultácie k našim ďalším prevádzkovým požiadavkám, uviedol Günter Welik, CEO GEWETEC SK s.r.o.

Prvým pripojeným obchodným partnerom bola spoločnosť TIER 1, ktorá je priamym dodávateľom Porsche či Audi.

V súčasnej chvíli sa dokončuje implementácia odvolávok typu Global DELFOR a dodacích listov Global DESADV. Všetky dáta sa konvertujú a prenášajú plne automatizované z a do ERP SAP. Následne sa prenášajú cez EDI aj na subdodávateľov. Rozpracované je tiež prepojenie s ďalším významným TIER 1 zákazníkom prostredníctvom dátových správ DELFOR a DESADV vo formáte EDIFACT, dodáva Štefan Sádovský, generálny riaditeľ spoločností EDITEL CZ&SK.

O spoločnosti

Gewe-tec-logoSpoločnosť GEWE-TEC vstúpila na slovenský trh pod vlajkou svojej materskej spoločnosti so sídlom v nemeckom Schwäbisch Gmünde. Spoločnosť spája rozsiahlu sieť zákazníkov a dodávateľov z automobilového priemyslu a podporuje svojich partnerov v oblasti riadenia projektov, služieb, nástrojov, vstrekovania paliva a logistiky. Spoločnosť má rozsiahle portfólio služieb prispôsobených potrebám svojich klientov. Podieľa sa tiež na národných a medzinárodných sieťach automobilového priemyslu a dodávateľov.

Symbolic image copyright iStockphoto, photo credit ipopba
Logo copyright GEWE-TEC

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.