TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

eXite®: viac ako len výmena dát

data cable connection

Jedno pripojenie – veľa možností s eXite®

Dátová platforma eXite® je všeobecne známa tým, že umožňuje bezpečnú EDI komunikáciu po celom svete so všetkými obchodnými partnermi. Služba EDI spoločnosti EDITEL však ponúka oveľa viac, než by ste mohli očakávať. Napríklad…

… eXite® je tiež vynikajúci nástroj aj na vyhľadávanie dokumentov!

Umožňujú to komplexné záznamy o každom prenose údajov, ktoré systém eXite® uchováva. Naše online služby eXite® poskytujú klientom neustály prehľad o tom, ktoré dokumenty boli v danom čase odoslané alebo prijaté. Ponúka možnosť vyhľadávať konkrétne dokumenty a transakcie za určité časové obdobie. Dokáže dokonca prepojiť jednotlivé obchodné prípady prostredníctvom odkazov na dokumenty, čo používateľom umožňuje zistiť, či niekde ešte nechýbajú údaje. Používatelia môžu napríklad skontrolovať, či ku každej objednávke existuje dodací list a ku každému dodaciemu listu faktúra. Súčasťou služby sú aj e-mailové správy o stave doručenia všetkých správ, ktoré poskytujú ešte lepší prehľad. Všetky činnosti možno sledovať denne a v reálnom čase pomocou inteligentného prístrojového panela, ktorý pripomína kokpit lietadla.

… funguje bez ohľadu na hranice.

Oblasti, v ktorých sa využíva výmena informácií, už dávno prekročili rámec tradičných dokumentov v procese Order2Cash. Siahajú od komunikácie s úradmi, ako napríklad v prípade zasielania faktúr verejným inštitúciám (napr. rakúskej spolkovej správe a BBG, federálnej agentúre pre verejné obstarávanie), cez vykazovanie finančných transakcií v procese MiFIR/MiFID až po procesy schvaľovania zdravotníckych pomôcok s americkým úradom FDA. Na nadviazanie toľkých rôznych spojení je zvyčajne potrebné kontaktovať množstvo ľudí. Nie však v tomto prípade. Všetko, čo sme spomenuli, sa v praxi realizuje prostredníctvom jediného spojenia: eXite®!

… uľahčuje výmenu kmeňových údajov.

Ďalšou dôležitou oblasťou, v ktorej sa eXite® uplatňuje, je výmena kmeňových údajov v súlade s nariadením o poskytovaní informácií o potravinách spotrebiteľom. V spolupráci s GS1 Sync, službou GS1 Austria pre kmeňové údaje, si dodávatelia a maloobchodníci môžu vymieňať dôveryhodné kmeňové údaje. Všetky údaje možno tiež priamo integrovať do interných obchodných procesov spoločnosti prostredníctvom dátového rozhrania eXite®, čím sa zabezpečí maximálna bezpečnosť a spoľahlivosť.

… eXite® hovorí všetkými jazykmi!

Rôzne spoločnosti majú rôzne interné štruktúry údajov. Je to spôsobené tým, že sa používa mnoho rôznych IT a ERP systémov. Pokiaľ ide o EDI, dalo by sa povedať, že sa hovorí rôznymi jazykmi. Ani to však pre eXite® nie je problém, pretože existuje zázračné riešenie nazývané „mapovanie“. Konkrétne to znamená, že poskytovateľ služieb EDI harmonizuje štruktúry a príslušný obsah tak, aby si všetky zúčastnené strany skutočne rozumeli.

… na eXite® sa môžete spoľahnúť.

Maximálnu bezpečnosť a sledovateľnosť pri výmene obchodných údajov, infraštruktúru chránenú pred výpadkami a bezproblémové zaznamenávanie všetkých transakcií, prihlásení a ďalších činností zabezpečuje vysoko bezpečné dátové centrum prevádzkované naším technologickým partnerom, spoločnosťou T-Systems. Aj v prípade rozsiahleho výpadku elektrickej energie by systém eXite® naďalej fungoval v chránenom dátovom centre vďaka záložnému zdroju energie. eXite® má tiež vysoko dostupné internetové pripojenie a v prípade výpadku internetu môže naďalej bezproblémovo komunikovať. Ak dôjde k výpadku internetu, systém eXite® bude stále „na príjme“ a bude prenášať údaje hneď, ako bude obchodný partner opäť online.

… eXite® chráni životné prostredie.

Vďaka technológii eXite® a štandardizačným službám je teraz možné spracovať nespočetné množstvo procesov bez toho, aby sa spotreboval jediný list papiera. Každý vytlačený list papiera nepoškodzuje naše životné prostredie. Skutočnosť, že obchodné dokumenty sa nemusia fyzicky prepravovať po celom svete v poštových vozidlách alebo dodávkach, ale len ako dáta, sa tiež ukazuje ako jeden zo spôsobov šetrenia životného prostredia.

… za platformou eXite® stoja ľudia!

V dôsledku stále sa rozširujúcej digitalizácie nášho života sa ľudia môžu so svojimi otázkami v najlepšom prípade obrátiť na stroje. V spoločnosti EDITEL je to našťastie inak: za platformou eXite® stojí veľký tím vysokokvalifikovaných ľudí, ktorí poskytujú zákazníkom individuálnu pomoc. Náš tím urobí vždy niečo navyše pre svojich klientov.

… eXite® je skutočne odborníkom na všetko!

Služba EDI spoločnosti EDITEL predstavuje jednu z najväčších sietí EDI na svete a má medzinárodný dosah. Každý rok sa prostredníctvom služby eXite® spracuje viac ako 400 miliónov transakcií od viac ako 20 000 spoločností.

Prehľad výhod:

  • Spoľahlivý prenos obchodných dokumentov v reálnom čase
  • Jedno pripojenie pre všetkých obchodných partnerov
  • Maximálna bezpečnosť a dostupnosť údajov
  • Sledovateľnosť všetkých transakcií
  • 24-hodinová asistenčná služba, 7 dní v týždni
  • Branchen- und länderübergreifend
  • Na základe štandardov GS1 a EDI
  • Služba Onboarding na rýchle a efektívne pripojenie nových obchodných partnerov

Ak chcete zistiť, čo ďalšie dokáže eXite®…

…a čo potrebujete na získanie prístupu k systému eXite®, neváhajte kontaktovať náš tím služieb zákazníkom, ktorý vám rád odpovie na všetky vaše otázky. Jednoducho pošlite svoje otázky e-mailom na adresu info@editel.sk alebo nám pošlite správu pomocou kontaktného formulára vpravo.

Portrait Christoph Stenech EDITEL AustriaAutor

Christoph Stenech
Head of Sales bei EDITEL Austria

Icon \'i\'

About EDITEL

EDI Blog

EDITEL je medzinárodným popredným poskytovateľom služieb v oblasti elektronickej výmeny dokumentov EDI (z anglického originálu Electronic Data Interchange), ktorý sa špecializuje na optimalizáciu procesov dodávateľského reťazca. Spoločnosť poskytuje služby klientom v mnohých rôznych odvetviach.

Portrait photo copyright Editel/Petra Spiola
Symbolic image copyright iStockphoto, photo credit style-photography

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.