TECHNICKÁ PODPORA +421 232 272 255
EDI KONZULTÁCIE +421 232 272 210

backaldrin sa pripája k upstreamovému trendu

Zamestnanci výrobcu pečiva S.Spitz a backaldrin kontrolujú výrobok - digitálne spracovanie objednávok prostredníctvom EDI

backaldrin patrí medzi spoločnosti, ktoré v obchodných procesoch s rakúskym výrobcom potravín S. Spitz GmbH spoliehajú na upstreamové EDI.

O „upstreamovom EDI” hovoríme v prípade, že sa elektronická výmena dát (EDI) využíva na počiatku upstreamového procesu, pre zaistenie toku surovín a obalov. Jedná sa o celkový kolobeh od objednávok maloobchodu cez subdodávateľov až po spätné potvrdenie. Spoločnosť backaldrin, vynálezca pôvodného kornspitzu, je ďalším z významných subdodávateľov, ktorí sa v rámci spolupráce s výrobcom potravín a nápojov S. Spitz GmbH rozhodli spoľahnúť na využitie upstreamového EDI.

Obchodný riaditeľ spoločnosti backaldrin, Maximilian Heindl, vysvetľuje dôvody:

Obchodná spolupráca medzi našimi spoločnosťami trvá už roky a vždy sme usilovali o čo najlepší rozvoj. Tento projekt vznikol pri hľadaní nových digitálnych možností, ktoré by sme mohli využívať v oblasti obstarávnia a logistiky.

V praxi vyzerá celý proces nasledovne: po zaevidovaní objednávky (správa typu ORDER) obdrží S. Spitz GmbH spätnú väzbu vo forme potvrdenia objednávky (správa ORDRSP). Elektronické dodacie listy (DESADV) zabezpečujú, aby bol tovar, ktorým sú v prípade backaldrinu vysoko kvalitné suroviny pre pekárske výrobky, v priebehu doručovacieho procesu dohľadateľný, a aby všetko prebiehalo bez systémových nezrovnalostí. Výsledkom je výrazný nárast efektivity, lepšia kvalita dát a rýchlejšie spracovanie. Pán Heindl oceňuje spoluprácu na projekte so spoločnosťou EDITEL:

Videli sme v nej kvalifikovaného a spoľahlivého partnera, ktorý je schopný rýchlo poskytnúť riešenie, ktoré sme práve potrebovali. Navyše sme získali cenné poznatky, o ktoré sa môžeme oprieť, keď sa na nás v budúcnosti obrátia klienti s ďalšími požiadavkami.

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.