+ 421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -10

Nový CEO v spoločnosti EDITEL CZ

Praha, 23. září 2019.

Do vedenia spoločnosti EDITEL CZ nastupuje Štefan Sádovský, ktorý v súčasnej dobe zastáva taktiež funkciu CEO v spoločnosti EDITEL SK. EDITEL je popredným poskytovateľom riešení pre elektronickú výmenu obchodných dokumentov (EDI, z anglického originálu Electronic Data Interchange), elektronickú fakturáciu a integráciu systémov a obchodných procesov v rámci „Supply Chain“ na európskom trhu.

Od 1. septembra 2019 prevzal Štefan Sádovský, ako generálny riaditeľ, zodpovednosť i za EDITEL CZ. EDITEL je dynamicky sa rozširujúca technologická spoločnosť, ktorá už dnes vyžaduje čo najefektívnejšie riadenie, a preto je spojenie českej a slovenskej pobočky a ich tímov pod spoločné vedenie absolútne logickou voľbou. Štefan Sádovský má so svojimi skúsenosťami a odbornými znalosťami všetky predpoklady, aby EDITEL zásadne posunul odborne i obchodne v oboch veľmi blízkych krajinách. Medzi priority nového CEO bude patriť rozvoj EDI ako v tradičných, tak i nových odvetviach, využitie plného odborného potenciálu česko-slovenského tímu a posilnenie postavenia oboch spoločností na českom a slovenskom trhu. Zvláštna pozornosť bude venovaná aj stratégii a rozšíreniu kompetencií v oblasti Automotive v Českej a Slovenskej republike.

Štefan úspešne absolvoval Slovenskú technickou univerzitu v Bratislave, v oboroch Informatika a Telekomunikácie. K problematike EDI sa dostal už na VŠ, kde si ako tému svojej bakalárskej a diplomovej práce zvolil elektronické bankovníctvo, ktoré v tej dobe fungovalo dosť intenzívne na princípoch EDI. 

Po škole začínal ako programátor, neskôr Team leader, Consultant a Project Manager v niekoľkých IT a Telco spoločnostiach, kde nazbieral množstvo užitočných skúseností. V spoločnosti EDITEL pôsobí od roku 2005 najprv ako Consultant a čiastočne ako Sales Manager, a od roku 2008 ako CEO pre EDITEL SK. 

S akou víziou prichádza nový CEO pre EDITEL SK&CZ?

Rád by som preniesol z jednej krajiny do druhej to dobré, spojil tímy do jedného funkčného celku, využil synergický efekt pre rýchlejší rast na oboch trhoch, ponúka sa tiež priestor k rastu aktivít v oblasti automobilového priemyslu a k rozvoju digitalizácie v nových odvetviach, uvádza Štefan Sádovský.

O skupine EDITEL 

EDITEL je popredným medzinárodným poskytovateľom služieb v oblasti elektronickej výmeny dokumentov (EDI, z anglického originálu Electronic Data Interchange), ktorý sa špecializuje na optimalizáciu procesov dodávateľského reťazca. Svoje služby poskytuje klientom v mnohých rôznych odvetviach a vo viacerých krajinách strednej a východnej Európy. 

EDITEL má svoju sieť pobočiek v Českej republike, Chorvátsku, Maďarsku, Rakúsku, Poľsku na Slovensku, a spolupracuje s mnohými franšízovými partnermi v ďalších krajinách Európy. Vďaka tomuto rozsiahlemu medzinárodnému pokrytiu a znalostiam konkrétnych miestnych špecifík a potrieb jednotlivých trhov je EDITEL ideálnym partnerom pre lokálne i medzinárodné spoločnosti, ktoré sa už vydali cestou elektronizácie svojich procesov alebo sa v blízkej budúcnosti k tomuto kroku chystajú.

Prostredníctvom svojej platformy eXite® ponúka EDITEL široké portfólio digitálnych riešení a služieb. Počínajúc elektronickou výmenou obchodných a logistických informácií, prostredníctvom integrácie obchodných procesov, webové EDI pre malé a stredné podniky, až po riešenie pre elektronickú fakturáciu a elektronickú archiváciu, alebo business monitoring a reporting. Naše úspešné EDI projekty sa opierajú o viac než 30 rokov skúseností a hlboké odborné znalosti. 

www.editel.sk
www.automotive-edi.sk

Kontakt pro média:

Martina Pokorná

M +420 / 606 268 680
E martina.pokorna@editel.cz

EDITEL CZ s.r.o.
V Parku 2309/6
148 00 Praha 4 – Chodov/ Česká republika

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.