Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -10

Od EDI k EDITELu

 

80. roky: Začiatky

Rakúske obchodné spoločnosti a ich dodávatelia už vedia o mnohých výhodách elektronickej výmeny dát (EDI). Optimalizácia a harmonizácia dodávateľského reťazca prostredníctvom štandardizovaných EDI správ zvyšuje ich efektivitu, kvalitu a šetrí ich náklady.

Štandardy sú nevyhnutným základom pre výmenu štruktúrovaných dát medzi obchodnými partnermi. Vďaka globálnemu identifikačnému systému EAN Austria (dnes GS1 Austria) sú dodávatelia (GLN), produkty (GTIN) a prepravné jednotky (SSCC) označované štandardizovanými, globálne univerzálnymi číselnými kódmi.

eXite® predecessor ECODEX

1987: Založenie ECODEX

Spolu s renomovanými rakúskymi spoločnosťami vyvíja EAN Austria bezpečnú eBusiness platformu ECODEX (Electronic Commercial Data Exchange) pre štandardizovanú elektronickú výmenu obchodných dát. Platforma je neustále rozvíjaná a prispôsobovaná požiadavkám trhu. Za krátky čas sa ECODEX stáva najväčšou a najvýznamnejšou EDI platformou pre oblasť rýchloobrátkového tovaru v Rakúsku.

Komunikácia je založená na štandarde správ EANCOM®, vyvinutom spoločnosťou EAN (GS1) ako subset štandardu United Nations / Electronic Data Interchange for Administration, Commerce and Transport). V súčasnosti EANCOM® umožňuje zasielať viac ako 40 najdôležitejších obchodných dokumentov, ako sú faktúry, objednávky, dodacie listy, bankové výpisy, inštrukcie k preprave a pod.

1990 - 2004: Naprieč odvetviami a krajinami

S viac než 60 miliónmi transakcií je ECODEX najväčšou EDI službou v Rakúsku. Technológia sa čoskoro používa nielen v oblasti rýchloobrátkového tovaru, ale taktiež v DIY (Do It Yourself), nábytku, vo farmaceutickom priemysle, doprave/logistike, vo finančnom sektore a štátnej správe. ECODEX už nespája iba rakúskych zákazníkov, ale vďaka spolupráci so zahraničnými poskytovateľmi IT si spoločnosti vymieňajú obchodné dáta i so svojimi zahraničnými partnermi.

V roku 1994 vzniká na českom trhu spoločnosť EDITEL CZ, ktorá sa špecializuje na elektronickú komunikáciu v sektore bankovníctva a rýchloobrátkového tovaru a patrí medzi priekopníkov elektronickej výmeny dát v Českej republike.

exite

2004: Z ECODEXu sa stáva eXite®

Po viac ako 16 rokoch sa z ECODEXu stáva eXite® Business Integration Network. EAN Austria uvádza v roku 2004 na trh novo vyvinutú platformu eXite®, ktorá ponúka vyššiu bezpečnosť, spoľahlivosť, flexibilitu a modernú technológiu. EAN Austria otvára s platformou eXite® bránu do budúcnosti EDI.

2008: Založenie EDITEL Austria

GS1 Austria (premenovanie z EAN na GS1 prebehlo v roku 2005) vyčleňuje divíziu eBusiness/eCom a zakladá úplne samostatnú dcérsku spoločnosť EDITEL Austria, ktorá je zodpovedná za kompletnú prevádzku platformy eXite®. EDITEL Austria preberá zároveň do svojho vlastníctva aj spoločnosť EDITEL CZ, ktorú skupina GS1 kúpila v roku 2007. V rovnakom roku došlo i ku vzniku pobočky EDITELu na Slovensku.

2008 - 2014: Vedúci poskytovateľ EDI v strednej a východnej Európe

EDITEL neustále rozširuje svoje EDI služby, a to nielen v Českej republike a Slovensku, ale nasleduje aj založenie novej dcérskej spoločnosti v Budapešti a od roku 2011 tiež v Istanbule. Prostredníctvom siete pobočiek a partnerov eXite® pôsobí už v 18 krajinách strednej a východnej Európy.

Rodina produktov EDITELu poskytuje riešenie pre organizácie všetkých veľkostí, od malých a stredných spoločností až po veľké podniky. Cieľom skupiny EDITEL je naďalej rozvíjať potenciál využitia EDI a poskytovať modernú výmenu dát medzi obchodnými partnermi.