Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -11

Zdravotníctvo/farmácia

Popis odvetvia

Jednou z charakteristických čŕt zdravotníctva je prítomnosť mnohých subjektov v tomto odvetví. Nájdeme tu nemocnice a ďalšie zdravotnícke zariadenia, farmaceutických dodávateľov, veľkoobchodníkov s farmaceutickými výrobkami, poskytovateľov služieb starostlivosti o pacientov a výrobcov zdravotníckych zariadení. Spoločne tvoria komplexný dodávateľský reťazec, ktorý obsahuje veľké množstvo liečiv, zdravotníckych prostriedkov, potravín a ďalších produktov, ktoré sú potrebné na zabezpečenie každodenných potrieb pacientov.

Výzvy v odvetví

Všetci účastníci trhu čelia obrovskému tlaku na zníženie nákladov. V dôsledku znižujúceho sa vládneho rozpočtu sú nútení veľmi opatrne riadiť svoje zdroje aj pracovné procesy. Nielenže musia veľmi rýchlo vybaviť objednávky od zákazníkov, ale zároveň musia dbať na dodanie správneho produktu, napr. lieku. V tejto súvislosti je rýchle a presné získanie potrebných dát rovnako dôležité ako prísne dodržiavanie vopred stanovených dodacích podmienok. Koniec koncov, hlavným cieľom je bezpečnosť pacientov.

Výhody EDI

Elektronická výmena dát (EDI) a súvisiaca miera automatizácie sú navrhnuté tak, aby spoločnosti dosahovali vyššie spomenuté ciele. EDI zabezpečuje nasledovné:

  • Rýchle a presné načítavanie a výmenu dát, ako sú čísla šarží, dátumy exspirácie a ďalšie špecifické informácie o produkte
  • Skrátenie dodacích lehôt a možnosť manuálneho označenia tovaru po záruke
  • Maximálna spoľahlivosť doručenia
  • Vynikajúca sledovateľnosť tovaru
  • Zabraňuje nadbytku produktov
  • Zvýšená efektivita a zníženie nákladov všetkých logistických procesov
  • Využitie štandardov GS1 skrz celé odvetvie