+ 421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -10

Nový CEO v spoločnosti EDITEL CZ

Interné zmeny vo vedení

Štefan Sádovský - nový CEO pre spoločnosť EDITELDo vedenia spoločnosti EDITEL CZ nastupuje nový CEO Štefan Sádovský, ktorý v súčasnej dobe zastáva taktiež funkciu CEO v spoločnosti EDITEL SK. EDITEL je popredným poskytovateľom riešení pre elektronickú výmenu obchodných dokumentov (EDI, z anglického originálu Electronic Data Interchange), elektronickú fakturáciu a integráciu systémov a obchodných procesov v rámci „Supply Chain“ na európskom trhu.

Od 1. septembra 2019 prevzal Štefan Sádovský, ako generálny riaditeľ, zodpovednosť aj za EDITEL CZ. EDITEL je dynamicky sa rozširujúca technologická spoločnosť, ktorá už dnes vyžaduje čo najefektívnejšie riadenie, a preto je spojenie českej a slovenskej pobočky a ich tímov pod spoločné vedenie absolútne logickou voľbou. Štefan Sádovský má so svojimi skúsenosťami a odbornými znalosťami všetky predpoklady, aby EDITEL zásadne posunul odborne i obchodne v oboch veľmi blízkych krajinách. Medzi priority nového CEO bude patriť rozvoj EDI ako v tradičných, tak aj nových odvetviach, využitie plného odborného potenciálu česko-slovenského tímu a posilnenie postavenia oboch spoločností na českom a slovenskom trhu. Zvláštna pozornosť bude venovaná aj stratégii a rozšíreniu kompetencií v oblasti automotive v Českej a Slovenskej republike.

Štefan úspešne absolvoval Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave, v odbore Informatika a telekomunikácie. K problematike EDI sa dostal už na VŠ, kde si ako tému svojej bakalárskej a diplomovej práce zvolil elektronické bankovníctvo, ktoré v tej dobe fungovalo dosť intenzívne na princípoch EDI. 

Po škole začínal ako programátor, neskôr Team leader, Consultant a Project manager v niekoľkých IT a Telco spoločnostiach, kde nazbieral množstvo užitočných skúseností. V spoločnosti EDITEL pôsobil od roku 2005 najprv ako Consultant a čiastočne ako Sales manager a od roku 2008 pôsobí ako CEO pre EDITEL SK. 

S akou víziou prichádza nový CEO pre EDITEL SK a CZ?

Rád by som preniesol z jednej krajiny do druhej to dobré, spojil tímy do jedného funkčného celku, využil synergický efekt pre rýchlejší rast na oboch trhoch, a taktiež využil priestor k rastu aktivít v oblasti automobilového priemyslu a k rozvoju digitalizácie v nových odvetviach, uvádza Štefan Sádovský.

O skupine EDITEL 

EDITEL je popredným medzinárodným poskytovateľom služieb v oblasti elektronickej výmeny dokumentov (EDI, z anglického originálu Electronic Data Interchange), ktorý sa špecializuje na optimalizáciu procesov dodávateľského reťazca. Svoje služby poskytuje klientom v mnohých rôznych odvetviach a vo viacerých krajinách strednej a východnej Európy. 

EDITEL má svoju sieť pobočiek v Českej republike, Chorvátsku, Maďarsku, Rakúsku, Poľsku na Slovensku, a spolupracuje s mnohými franšízovými partnermi v ďalších krajinách Európy. Vďaka tomuto rozsiahlemu medzinárodnému pokrytiu a znalostiam konkrétnych miestnych špecifík a potrieb jednotlivých trhov je EDITEL ideálnym partnerom pre lokálne aj medzinárodné spoločnosti, ktoré sa už vydali cestou elektronizácie svojich procesov alebo sa v blízkej budúcnosti k tomuto kroku chystajú.

Prostredníctvom svojej platformy eXite® ponúka EDITEL široké portfólio digitálnych riešení a služieb. Počínajúc elektronickou výmenou obchodných a logistických informácií, prostredníctvom integrácie obchodných procesov, webové EDI pre malé a stredné podniky, až po riešenie pre elektronickú fakturáciu a elektronickú archiváciu, alebo business monitoring a reporting. Naše úspešné EDI projekty sa opierajú o viac než 30 rokov skúseností a hlboké odborné znalosti. 

Kontakt pre médiá:

Martina Pokorná

+420 / 606 268 680
martina.pokorna@editel.cz

EDITEL CZ s.r.o.
V Parku 2309/6
148 00 Praha 4 – Chodov/ Česká republika

Aktivujte si prosím súbory cookie v nastaveniach Vašeho prehliadača pre prezeranie webovej stránky v plnom rozsahu.
V súčasnosti používate staršiu verziu prehliadača, ktorá môže spôsobovať chyby v zabezpečení a znižovať užívateľský komfort.
learn how to easily update your browser.