Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -10

Detail novinky

04.12.2019

Tandem

Česko – Slovenský Tandem

Štefan Sádovský a Viktor Petráš sa tešia na rozvoj EDI v Českej republike a na Slovensku.
Štefan Sádovský a Viktor Petráš sa tešia na rozvoj EDI v Českej republike a na Slovensku.

Od 1. septembra 2019 prevzal Štefan Sádovský, ktorý v súčasnej dobe zastáva tiež funkciu CEO v spoločnosti EDITEL SK, zodpovednosť i za EDITEL CZ. Od 1. októbra 2019 nastúpil na pozíciu Obchodného a marketingového riaditeľa spoločnosti pre EDITEL CZ a SK Viktor Petráš. Štefan a Viktor tvoria nový česko – slovenský tandem vedúci obe spoločnosti. Prepojenie pobočiek prinesie upevnenie pozície na oboch trhoch a umožní vzájomné zdieľanie skúseností i zvýšenie rýchlosti servisu, ktorú klienti iste ocenia.

Štefan Sádovský, ako generálny riaditeľ so svojimi skúsenosťami a odbornými znalosťami bude naďalej rozvíjať a posilňovať trhy EDI v oboch veľmi blízkych krajinách. Medzi priority nového CEO patrí rozvoj aktivít v oblasti EDI a posilnenie pozícií oboch spoločností na českom i slovenskom trhu. V ďalších krokoch posilňuje a rozširuje existujúce kompetencie v oblasti Automotive v Českej i Slovenské republike.

Štefan úspešne absolvoval Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave, v oboroch Informatika a Telekomunikácie. K problematike EDI sa dostal už na VŠ, kde si ako tému svojej bakalárskej a diplomovej práce zvolil elektronické bankovníctvo, ktoré v tej dobe fungovalo dosť intenzívne na princípoch EDI.

„Rád by som preniesol z jednej krajiny do druhej to dobré, spojil tímy do jedného funkčného celku, využil synergický efekt pre rýchlejší rast na oboch trhoch, ponúka sa tiež priestor k rastu aktivít v oblasti automobilového priemyslu a k rozvoju digitalizácie v nových odvetviach,“ uvádza Štefan Sádovský.

Viktor po piatich rokoch pôsobenia v nadnárodných organizáciách skupiny Diebold Nixdorf, v oblasti predaja hardwarových a softwarových riešení pre maloobchod a bankovníctvo, sa tak vracia späť do spoločnosti EDITEL.

Viktor úspešne absolvoval obor Informatiky na Českej poľnohospodárskej univerzite v Prahe. Prvé pracovné skúsenosti získaval od roku 2002 v oblasti maloobchodu v obchodnom reťazci SPAR. Tu si osvojil množstvo technických i manažérskych zručností v oblastiach IT i organizácie maloobchodných procesov tiež priamo spojených s EDI. Do spoločnosti potom nastúpil v roku 2007, po akvizícii EDITELu CZ rakúskou GS1. Neskôr Viktor Petráš prevzal zodpovednosť za vedenie oddelenia obchodu a marketingu. Po svojom pôsobení v Diebold Nixdorf medzi rokmi 2014–2019 sa vracia s novými skúsenosťami z globálneho prostredia, ktoré hodlá v EDITELi zúročiť.

„V spolupráci s novým CEO by som rád re-štartoval obchodné aktivity, ktoré potvrdia a zabezpečia stabilitu EDITEL CZ i SK v nasledujúcich rokoch. Kľúčový bude tiež rozvoj synergických medzinárodných aktivít v rámci skupiny EDITEL, po novom najmä v Poľsku, ale tiež v ďalších krajinách. Rád by som podporil lokálny i medzinárodný rozvoj v oblasti Automotive na základe mnohoročných skúseností kolegov z TELEDINu. Ďalej budeme rozvíjať EDI v nových obchodných vertikálach, ktoré môžu ťažiť z prínosov automatickej B2B komunikácie a integrácie,“ hovorí Viktor Petráš.