Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -10

Detail novinky

03.07.2019

Solitea

Skupina Solitea, ktorú tvorí 11 IT spoločností zo 7 krajín, je popredným dodávateľom riešení v oblasti Business Intelligence a ERP napr. Money S3, S4 a S5. K prepojeniu týchto systémov s EDI boli doteraz potrebné externé moduly dodávané treťou stranou. Vďaka spolupráci so spoločnosťou EDITEL nedávno Solitea implementovala EDI rozhranie priamo do svojich ERP a tie teraz umožňujú export a import súborov vo formátoch kompatibilných so službami spoločnosti EDITEL. Bezproblémová funkčnosť novonavrhnutého rozhrania bola v priebehu jari 2019 ihneď odskúšaná aj v praxi na spoločných EDI projektoch pre tri firmy, ktoré pôsobia v rôznych segmentoch trhu, majú však spoločného dodávateľa účtovného systému - Solitea Slovensko, a.s.

Firma DREVONAEXPORT s.r.o. vyrába a dodáva materiály a polotovary pre nábytkársky priemysel. V prvej fáze projektu išlo o naštartovanie výmeny EDI objednávok, dodacích listov a faktúr s veľkým nemeckým dodávateľom a následne aj s ďalšími odberateľmi, medzi ktorých patrí nábytkárske firmy ako napr. Decodom. CHEMOLAK a.s. pôsobí v oblasti chemického priemyslu ako výrobca farieb, lakov, lazúr, lepidiel atď. Jej prvým projektom v oblasti EDI je komunikácia s medzinárodným reťazcom Hornbach. NORTHFINDER a.s. je zase známym výrobcom a predajcom športového oblečenia a EDI bude využívať so športovými reťazcami ako sú slovenská a česká pobočka Sportissimo, ďalej s rakúskymi reťazcami Hervis a Intersport a slovenským Exisport.

Všetky tri firmy teraz využívajú automatizovanú EDI službu a komunikačnú platformu spoločnosti EDITEL plne kompatibilnú s ERP systémami Solitea.