Používaním tejto stránky súhlasím s používaním súborov cookies. Pre viac informácií kliknite tu

Detail novinky

18.09.2014

METRO/MAKRO Cash & Carry v spolupráci s EDITEL úspešne zaviedlo paletové SSCC kódy

Veľkoobchodný reťazec METRO/MAKRO za účelom zrýchlenia príjmu a naskladnenia tovaru zaviedol elektronické dodacie listy s SSCC kódmi (Serial Shipping Container Code).

Používanie SSCC kódov umožňuje prevziať celú neporušenú paletu s tovarom naraz. Prostredníctvom skenovania paletovej etikety s SSCC kódom v podobe čiarového kódu je možné načítať informácie o jej obsahu priamo z elektronického dodacieho listu, vrátane ďalších informácií o dodávanom tovare, ako sú napríklad príslušné šarže a exspirácia dodávaného tovaru. Zavedenie SSCC kódov rovnako umožňuje lepšie sledovať pohyb paliet počas logistických operácií.

EDITEL, poskytovateľ EDI riešenia spoločnosti METRO/MAKRO, významne prispel k úspešnej implementácii tohto projektu, a to najmä formou uskutočňovania spoločných seminárov pre dodávateľov a poskytovaním priamych konzultácií pre jednotlivých dodávateľov. EDITEL rovnako definoval príslušné dátové štruktúry pre správu DESADV s SSCC kódom a aktívne sa zúčastnil implementácií na strane partnerov METRO/MAKRO. Týmto aktívnym spoločným prístupom bolo počas približne jedného roka trvania projektu dosiahnuté zapojenie približne 60 % dodávateľov z tých, u ktorých je DESADV vyžadovaný, a tým umožnené spustenie produktívnej prevádzky príjmu tovaru prostredníctvom paliet značených SSCC kódom a elektronických dodacích listov. Spoločnosť MAKRO sa tak stala prvou spoločnosťou v Českej republike, ktorá tento proces implementovala. Proces bude zároveň implementovaný aj na dcérskych pobočkách veľkoobchodu METRO na Slovensku.

V rámci prípravy na uvedený projekt EDITEL už v roku 2011 uskutočnil prieskum celkom 180 oslovených dodávateľov skúmajúcich stav pripravenosti na zavedenie paletových dodacích listov. Výsledkom bola avšak v tejto dobe preukázateľne nízka pripravenosť respondentov aj napriek tomu, že značenie paliet SSCC kódom mali už zavedené (čítajte viac tu). Uvedené poznatky boli aktívne zohľadnené v rámci prípravy projektu.