Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -11

Detail novinky

19.06.2018

Meggle

DESADV: jeden za všetkých a všetci za jedného

Meggle

Všetko sa to začalo pred desiatimi rokmi so zavedením jednoduchého webEDI riešenia pre jedného zákazníka. Odvtedy sa slovenská spoločnosť Rajo, dcéra nemeckého mliekarenského výrobcu Meggle, rozrástla na medzinárodne uznávanú spoločnosť. Spolu s výrobou rástla aj EDI infraštruktúra. Pred rokmi spoločnosť Rajo vymenila webEDI riešenie za automatizované cloudové EDI riešenie, ktoré využívajú aj dcéry spoločnosti Meggle v Českej republike a Maďarsku. Každý mesiac sa v spoločnosti Rajo vymení zhruba 50 000 EDI správ s viac než 50 obchodnými partnermi z niekoľkých krajín a tieto sa automaticky spracovávajú v ich informačnom systéme SAP. Medzi tieto EDI správy patria napr. elektronické objednávky, dodacie listy, faktúry a ďalšie informácie súvisiace s logistikou.

Skupina Meggle vytvorila novú distribučnú sieť, ktorej súčasťou je Taliansko, Slovensko, Nemecko a Rakúsko. Patrik Krissak, projektový manažér pre logistiku v spoločnosti Rajo, hovorí o projekte: „Hľadali sme plne automatizovaný proces dodávky tovaru prostredníctvom EDI z výrobných závodov dcérskych spoločností Meggle, konkrétne z Rajo Slovensko, SalzburgMilch Rakúsko a Meggle Nemecko pre Meggle Taliansko a jeho logistického partnera DACHSER. Keďže sme dlhé roky rozširovali existujúcu EDI infraštruktúru s našim EDI partnerom, prišlo nám zmysluplné mu zveriť aj tento projekt,“ hovorí Patrik Krissak.

"Výzvou bolo spojiť všetkých päť zúčastnených strán čo najefektívnejšie prostredníctvom EDI a umožniť hladké dodávanie tovaru. Najdôležitejším nástrojom pre dosiahnutie tohto cieľa bola integrácia elektronických dodacích listov, DESADV".

Štefan Sádovský, výkonný riaditeľ spoločnosti EDITEL Slovensko

Tieto sú teraz automaticky vytvárané v dodávateľskom informačnom systéme SAP, prenášané v reálnom čase prostredníctvom eXite®, EDI služby od spoločnosti EDITEL, do Meggle Taliansko a spoločnosti DACHSER a automaticky spracovávané v ich ERP systémoch. Tento prístup pomáha okamžite odhaľovať chyby súvisiace s dodávkami a opraviť ich, čím sa šetrí čas a náklady a robí základný proces fakturácie jednoduchším ako kedykoľvek predtým.

"Vďaka technickej odbornosti spoločnosti EDITEL sme boli schopní rýchlo a jednoducho centralizovať zložité toky dát medzi viacerými závodmi a našou dcérskou spoločnosťou Meggle Taliansko a integrovať do procesu aj nášho externého logistického partnera, spoločnosť DACHSER. Spoločnosť EDITEL je našou prvou voľbou pre EDI projekty teraz aj v budúcnosti"

Patrick Krissak, projektový manažér pre logistiku v spoločnosti Rajo

V skratke

  • Aktuálne 50 000 EDI správ s viac než 50 obchodnými partnermi zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska
  • Spoločnosť EDITEL SK rozšírila EDI služby (EDI komunikáciu a EDI integráciu) pre spoločnosť Meggle v Taliansku, Rakúsku a Nemecku
  • Zavedenie automatizovaného dodávania tovaru medzi troma výrobnými závodmi spoločnosti Meggle a externým skladom spoločnosti DACHSER
  • Výmena dodacích listov (DESADV) medzi piatimi obchodnými partnermi prostredníctvom EDI služby eXite®
Meggle

O spoločnosti Meggle / Rajo a.s.

Spoločnosť MEGGLE AG má sídlo vo Wasserburgu neďaleko od Mníchova. Táto holdingová spoločnosť zoskupuje aktivity všetkých spoločností tejto skupiny na spracovanie mlieka a srvátky. Najväčšou dcérskou spoločnosťou vo východnej Európe je slovenská spoločnosť Rajo a.s., výrobca mlieka a mliečnych výrobkov so sídlom v Bratislave. Vyrábajú sa tu všetky ovocné jogurty, mlieko, tvarohy, smotany a mliečne nápoje.