Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -11

Detail novinky

10.02.2015

Implementácia novej verzie elektronického archívu v spoločnosti Metro a Makro

Spoločnosť Metro a Makro implementovala najnovšiu verziu dôveryhodného archívu trustIT BMR ocenenú časopisom Computerworld ako IT produkt roku 2014.

Spoločnosť Metro a Makro využíva archivačné riešenie spoločnosti EDITEL pre elektronickú bezpapierovú fakturáciu už od roku 2002. V minulom roku bola elektronická fakturácia prostredníctvom EDI rozšírená o doplnkovú formu komunikácie s dodávateľmi, a to o zasielanie PDF faktúr a dobropisov s elektronickým podpisom, ktoré pokrývajú špeciálne obchodné prípady mimo oblasť klasickej EDI komunikácie.

Dôveryhodný archív trustIT BMR je spoľahlivé riešenie pre dlhodobú archiváciu a uchovávanie elektronických dokumentov. Súčasťou riešenia je modul pre vyhodnocovanie, monitoring a vizualizáciu obchodných prípadov. Riešenie garantuje tvorbu, správu a preukázanie auditnej stopy, dôležité vlastnosti pre garanciu integrity, autenticity, pôvodu v čase, čitateľnosti a sekvencie dokumentov. Riešenie podporuje archiváciu všetkých typov objektov s dôrazom na dokumenty formátu EDIFACT. trustIT spĺňa všetky legislatívne požiadavky Európskej únie pre elektronickú komunikáciu a archiváciu, vrátane najvyšších bezpečnostných štandardov.

V súčasnej dobe má spoločnosť Metro a Makro uložené v elektronickom dôveryhodnom archíve niekoľko miliónov elektronických daňových dokladov s možnosťou okamžitého online prístupu k dokumentom za celkové archivačné obdobie 11 rokov.