Používaním tejto stránky súhlasím s používaním súborov cookies. Pre viac informácií kliknite tu

Detail novinky

10.02.2015

Implementácia novej verzie elektronického archívu v spoločnosti Metro a Makro

Spoločnosť Metro a Makro implementovala najnovšiu verziu dôveryhodného archívu trustIT BMR ocenenú časopisom Computerworld ako IT produkt roku 2014.

Spoločnosť Metro a Makro využíva archivačné riešenie spoločnosti EDITEL pre elektronickú bezpapierovú fakturáciu už od roku 2002. V minulom roku bola elektronická fakturácia prostredníctvom EDI rozšírená o doplnkovú formu komunikácie s dodávateľmi, a to o zasielanie PDF faktúr a dobropisov s elektronickým podpisom, ktoré pokrývajú špeciálne obchodné prípady mimo oblasť klasickej EDI komunikácie.

Dôveryhodný archív trustIT BMR je spoľahlivé riešenie pre dlhodobú archiváciu a uchovávanie elektronických dokumentov. Súčasťou riešenia je modul pre vyhodnocovanie, monitoring a vizualizáciu obchodných prípadov. Riešenie garantuje tvorbu, správu a preukázanie auditnej stopy, dôležité vlastnosti pre garanciu integrity, autenticity, pôvodu v čase, čitateľnosti a sekvencie dokumentov. Riešenie podporuje archiváciu všetkých typov objektov s dôrazom na dokumenty formátu EDIFACT. trustIT spĺňa všetky legislatívne požiadavky Európskej únie pre elektronickú komunikáciu a archiváciu, vrátane najvyšších bezpečnostných štandardov.

V súčasnej dobe má spoločnosť Metro a Makro uložené v elektronickom dôveryhodnom archíve niekoľko miliónov elektronických daňových dokladov s možnosťou okamžitého online prístupu k dokumentom za celkové archivačné obdobie 11 rokov.