Používaním tejto stránky súhlasím s používaním súborov cookies. Pre viac informácií kliknite tu

Detail novinky

11.12.2014

Implementácia centrálneho EDI v skupine Diligentia

Začiatkom roka 2014 došlo na slovenskom retailovom trhu k prevzatiu maloobchodnej siete Hypernova a Albert skupinou Diligentia, ktorá riadi aj obchody Terno a Moja Samoška. V súčasnosti sa táto maloobchodná sieť skladá z viac ako 120 predajní rôznych veľkostí na celom území Slovenska a očakáva sa ďalšia expanzia, vďaka čomu sa Diligentia zaraďuje medzi najväčších hráčov na trhu.

V súvislosti so zlúčením maloobchodných sietí došlo v druhom štvrťroku 2014 taktiež ku konsolidácii informačných systémov, vrátane EDI systémov. Cieľom konsolidácie bolo zjednotenie systémov, zefektívnenie prevádzky a automatizácia procesov. V rámci výberového konania na dodávku centrálneho EDI riešenia uspela spoločnosť EDITEL  so svojimi produktmi, ktoré sa osvedčili v mnohých iných maloobchodných reťazcoch na Slovensku. Okrem dodávky nového EDI riešenia EDITEL  rovnako zabezpečil aj projekt migrácie dát z existujúcich systémov a tiež sa zhostil komplexnej outsourcingovej správy celého riešenia.

Diligentia

Vďaka tomuto novému riešeniu Diligentia prevzala a zjednotila vyhovujúce existujúce EDI procesy a je pripravená na zavedenie ďalších EDI procesov, či ďalšie rozširovanie maloobchodnej siete. V ďalšej fáze sa tiež plánuje zapojenie vlastného veľkoobchodu do EDI komunikácie.

V súčasnosti je nové EDI riešenie od spoločnosti EDITEL v plnom prevádzkovom režime a zabezpečuje dátovú výmenu so stovkami lokálnych, ale i zahraničných dodávateľov maloobchodnej siete Hypernova, Terno i Moja Samoška. Spoločnosť EDITEL sa tak stala strategickým partnerom skupiny Diligentia, čím si EDITEL opäť raz potvrdil pozíciu lídra v oblasti EDI riešení na Slovensku.