Používaním tejto stránky súhlasím s používaním súborov cookies. Pre viac informácií kliknite tu

Detail novinky

29.10.2014

GO Gaststätten odštartovalo EDI

GO Gaststätten je ďalšia zo spoločností z oblasti F&B (Food & Beverage), ktorá uskutočnila prvé kroky k automatizácii procesu spracovania objednávok. Dcérska spoločnosť, ktorá je plne vo vlastníctve Raiffeisenlandesbank Oberösterreich so sídlom v Linzi, pôsobí v oblasti stravovacích služieb, vrátane prevádzkovania reštaurácií, zaisťovania firemného stravovania a cateringu všeobecne. Spoločnosť sa rozhodla plne optimalizovať objednávkový proces prostredníctvom zavedenia elektronickej výmeny dát (EDI).

Marlene Millidorfer, vedúca pre oblasť F&B v spoločnosti GO Gaststätten, vysvetľuje hlavné motívy spustenia projektu: "Prechod na automatizovaný elektronický objednávkový proces je pre nás logickým krokom k udržaniu vysokej úrovne kvality. EDI zvyšuje efektivitu každodenných procesov v dlhodobom horizonte, čo sa premieta do zlepšenia služieb pre našich klientov. Oblasť EDI je pre nás nová a EDITEL ako partner nám poskytuje svoje hlboké znalosti a celkovú podporu." V spolupráci s EDITELom a softvérovou spoločnosťou GMS začne GO Gaststätten s elektronickou výmenou katalógov, produktov a cien (PRICAT), objednávok samotných (ORDERS) a dodacích listov (DESADV).

Vďaka hladkej integrácii dát do firemného ERP systému eliminuje spoločnosť GO administratívu nutnú pre zadávanie objednávok a viac sa sústreďuje na samotný tok produktov: "Objednáme iba produkty, ktoré potrebujeme a všetky objednávky jednoducho sledujeme v systéme. To nám umožňuje vyhnúť sa nedostatku produktov na sklade, uľahčuje celkové skladovanie a zlepšuje spoluprácu s našimi dodávateľmi," povedala Marlene Millidorfer o výhodách EDI v každodennom fungovaní sektoru F&B. Všetky informácie sú vymieňané prostredníctvom eXite®, EDI platformu spoločnosti EDITEL. V budúcnosti GO plánuje zaviesť ďalšie EDI procesy, počnúc elektronickou fakturáciou.