Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -11

Detail novinky

05.12.2014

FrieslandCampina Maďarsko používa buyIT

FrieslandCampina Maďarsko používa objednávkovú platformu ušitú na mieru pre drobných zákazníkov

Drobní zákazníci spoločnosti FrieslandCampina Maďarsko môžu objednávať produkty prostredníctvom platformy EDI: to všetko vďaka buyIT, webovému EDI portálu.

Nie je potrebné čokoľvek implementovať, nevznikajú žiadne dodatočné náklady a všetko je plne automatizované – dostupné okamžite a 24 hodín denne. Pre objednávky produktov od spoločnosti FrieslandCampina, potrebujú maďarskí zákazníci iba počítač s prístupom na Internet.

Akos Pressing, projektový manažér spoločnosti EDITEL Maďarsko, vysvetľuje výhody riešenia implementovaného v spoločnosti Friesland: „Webový portál buyIT založený na platforme EDI bol vyvinut špeciálne pre spoločnost FrieslandCampina, výrobcu mliečnych výrobkov. Po prihlásení môžu zákazníci vyberať z aktualizovanej ponuky, potom objednávku skontrolovať a odoslať. Všetky objednávky sa prostredníctvom platformy EDI dostanú k rukám FrieslandCampina a sú automaticky spracované, podobne ako bežné správy ORDERS odosielané veľkými obchodnými reťazcami.“

Projekt sa rozrástol nad rámec pôvodnej potreby optimalizácie objednávkového procesu. Bola rovnako pridaná e-fakturácia v PDF, ktorá doplňuje elektronické faktúry vo formáte EDI. Podpísané PDF faktúry možno jednoducho zhliadnuť on-line a podľa potreby si ich kedykoľvek stiahnuť. „Pre harmonizáciu procesov v dlhodobej perspektíve sme vybrali univerzálne riešenie pre všetky skupiny klientov nezávisle na tom, či EDI využívajú alebo nie. Našim cieľom je uľahčiť a zefektívniť procesy objednávania a fakturácie, hlavne pre drobných zákazníkov, a v konečnom dôsledku zvýšiť celkovú kvalitu dodávok a služieb,“ uvádza Zsolt Erdei, analytik podpory SAP & EDI vo FrieslandCampina.

Vo FrieslandCampina je kľúčovým prvkom efektívneho procesu dodávok produktov platforma pre elektronickú výmenu dát EDI (Electronic Data Interchange). Spoločnosť v budúcnosti plánuje elektronickú výmenu logistických informácií s maximálnym počtom obchodných partnerov.