Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -11

Detail novinky

15.04.2015

EDITEL spája viac ako 15 000 spoločností

Spoločnosť EDITEL je medzinárodný poskytovateľ produktov a služieb v oblasti elektronickej výmeny dokumentov (EDI, z anglického originálu Electronic Data Interchange), ktorý sa špecializuje na optimalizáciu obchodných a dodávateľských procesov medzi jednotlivými obchodnými partnermi. Na slovenskom trhu pôsobí EDITEL ako leader už viac ako 10 rokov (v zahraničí viac ako 30). Prostredníctvom štandardnej EDI platformy eXite® zabezpečuje svojim klientom vzájomnú elektronickú komunikáciu s dôrazom na rýchlosť, bezpečnosť a spoľahlivosť a súlad so zákonnými legislatívnymi požiadavkami a medzinárodnými štandardmi.

Vďaka EDITELu v súčasnosti komunikuje cez EDI viac ako 15 000 spoločností z niekoľkých krajín Európy a platforma eXite® sprostredkuje cez 300 miliónov transakcií za rok, kde jedna transakcia obsahuje jeden alebo viac obchodných dokumentov. Popri procese elektronickej fakturácie sa pomocou EDI vymieňajú objednávky, dodacie listy, príjemky, faktúry a ďalšie obchodné dokumenty, ktoré putujú od výrobcov, cez logistické spoločnosti, odberateľov až po predajcov. Všetky typy dokumentov potom môžu byť automaticky uschované v dôveryhodnom archíve spoločnosti EDITEL.

V súčasnosti má EDITEL pobočky v 5 krajinách Európy a vďaka franšízovým partnerom operuje celkovo v 20 krajinách. EDITEL poskytuje služby klientom v rôznych odvetviach. Na slovenskom trhu je to napríklad Activa, Rajo, Heineken, Decodom, Hyza, Milex, Mecom, Penam, VÚB, ČSOB, Hopi, Raben, Slovatys, Metro, Billa, COOP, Diligentia, Nay, Fann, Faxcopy, Sportisimo, A3 Sport,  a ďalšie.

Pri realizácii niektorých projektov spolupracuje EDITEL s množstvom významných obchodných partnerov. Medzi nimi sú napr. spoločnosti Asseco Solutions, Dignita, IBM, Konica Minolta, Minerva, HT Solution, Softip, WEBCOM a nedávno sa parterom EDITELu stala spoločnosť Wincor Nixdorf.

V oblasti spoločensky zodpovedných aktivít EDITEL dlhodobo podporuje nadáciu Divoké Husi a spoločnosť Dialog Jessenius, ktoré pôsobia v sociálnej a zdravotnej oblasti.