Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -11

Detail novinky

20.01.2015

EDITEL posilňuje v ČR a regióne strednej a východnej Európy

EDITEL CZ oznamuje dve významné organizačné zmeny vo vedení spoločnosti, ktoré prebehli k 1. januáru 2015 s cieľom posilniť pozíciu spoločnosti nielen na tuzemskom trhu, ale aj v regióne strednej a východnej Európe.

Ing. Tibor Šata, MBA, generálny riaditeľ spoločností EDITEL CZ a EDITEL HU, bol menovaný do funkcie riaditeľa pre medzinárodné operácie a rozšíril tým svoju doterajšiu manažérsku zodpovednosť. Okrem riadenia súčasných aktivít v Českej republike a v Maďarsku sa Tibor sústredí predovšetkým na rozvoj EDITELu v regióne strednej Európy. Okrem vyššie spomenutých krajín to bude napríklad tiež Poľsko, Bulharsko, Slovinsko a Chorvátsko.

Svoju profesijnú kariéru začal Tibor Šata v roku 1997 v HSBC Bank plc. v Prahe, zaoberal sa prevažne oblasťou bankových operácií. Od roku 2000 pôsobil 8 rokov v spoločnosti Euronet Worldwide Inc. v rôznych manažérskych rolách a načerpal tak rozsiahle znalosti v oblasti elektronických finančných transakcií. V rokoch 2006 - 2007 študoval na Katz Graduate School of Business, University of Pittsburgh, kde získal titul MBA. Od roku 2008 je generálnym riaditeľom spoločností EDITEL CZ a EDITEL HU.

Ing. Tibor Šata, MBA, generálny riaditeľ EDITEL CZ, EDITEL HU

Tibor hovorí: "Veľmi si vážim, že som v posledných 6 rokoch mal možnosť podieľať sa na zásadných strategických zmenách, ktorými EDITEL prešiel v Českej republike, na Slovensku a v Maďarsku. Sú to nesmierne cenné skúsenosti do budúcnosti, ktoré budem v najbližšom období zúročovať predovšetkým v rámci strategického rozvoja spoločnosti na nových trhoch strednej a východnej Európy. Som rád, že mi vedenie našej materskej spoločnosti EDITEL AT dalo príležitosť pre ďalší rozvoj v tomto širšom medzinárodnom meradle. Je to bezpochyby významný míľnik a tiež veľká profesijná a osobná výzva, na ktorú sa veľmi teším."

Ing. Jan Mrvík, obchodný a marketingový riaditeľ EDITEL CZ, sa presúva na pozíciu výkonného riaditeľa spoločnosti. Existujúce kompetencie pokrývajúce rozvoj obchodu, marketingu a spolupráce s partnermi sa po novom rozšíri o realizáciu stratégie spoločnosti na českom trhu, riadenie interných a externých operácií, manažment dodávok projektov a služieb, vrátane servisného centra. V tejto pozícii bude reportovať generálnemu riaditeľovi EDITEL CZ.

Jan Mrvík pôsobí v oblasti IT od roku 1997, kedy začal svoju profesijnú kariéru v spoločnosti PIKE ELECTRONIC, zaoberajúcu sa vývojom a implementáciami riadiaceho softwaru pre valcovne plechu a železa. Na svojej pozícii bol poverený realizáciou projektov ako v európskych tak aj mimoeurópskych destináciách, akými sú napríklad Brazília alebo Čína. Zo spoločnosti Tieto Czech, kde pracoval od roku 2011, prešiel koncom roku 2013 do spoločnosti EDITEL CZ na pozíciu manažéra zodpovedného za rozvoj nových obchodných segmentov. Jan má bohaté profesijné skúsenosti z obchodných a manažérskych pozícií v medzinárodných firmách zaoberajúcich sa rozsiahlymi IT projektmi a dodávkami komplexných IT riešení.

Ing. Jan Mrvík, výkonný riaditeľ EDITEL CZ

A čo je pre Jana hlavným cieľom v jeho novej pozícii? "EDITEL už 20 rokov rozvíja elektronickú komunikáciu v Českej republike a mnoho rokov je popredným poskytovateľom EDI na tuzemskom trhu. Toto vedúce postavenie je potrebné naďalej nielen udržiavať, ale aj rozvíjať - od vedúceho hráča sa vždy očakáva viac. Byť prvý zaväzuje. Poskytovanie špičkových a profesionálnych služieb je štandardom, navyše je ale potrebné pracovať s víziami, definovať a zavádzať nové trendy, nie sa len prispôsobovať aktuálnej situácii na trhu. Toto vnímam ako úlohu skutočného lídra. Nájsť alebo vyšliapať cestu tadiaľ, kadiaľ doposiaľ žiadna neviedla, alebo ju zatiaľ nikto neobjavil, nevidel ... Rád by som sa preto primárne zameral na rozšírenie záberu spoločnosti do nových, pre EDI menej tradičných oblastí, ako je napríklad fashion či farmácia. V EDITELi je skutočne výnimočný kolektív schopných, skúsených a pracovitých ľudí. Verím teda, že v spolupráci s týmto tímom budú moje zámery a predstavy uskutočnené a veľmi sa na to teším."