Používaním tejto stránky súhlasím s používaním súborov cookies. Pre viac informácií kliknite tu

Detail novinky

12.12.2013

EDITEL Journal 02/2013 - Bez hraníc

V uplynulom roku boli spoločnosti v celej Európe pomerne dosť zaneprázdnené riešením otázky elektronickej fakturácie. Teraz, keď nariadenie EÚ zo začiatku roka 2013 požaduje zrovnoprávnenie elektronických a papierových faktúr, sa verejné inštitúcie prispôsobujú novej situácii. Popri Dánsku je dnes Rakúsko druhou krajinou, ktorá požaduje, aby dodávatelia federálnej vlády od 1. januára 2014 vystavovali štandardizované elektronické faktúry. A tým sa kruh uzatvára. Vedie nás to ku konštatovaniu, že budúcnosť efektívnej optimalizácie procesov v súkromných firmách a vládnych inštitúciách bude spočívať v bezpapierovom riešení.

Snom každej firmy vyrábajúcej kozmetické prípravky a produkty osobnej hygieny je mať dlhodobo rezervovaný príslušný regálový priestor v segmente drogérie a kozmetiky takmer vo všetkých obchodných reťazcoch v regióne strednej Európy. Spoločnosť Johnoson & Johnson si naviac drží aj popredné miesta v obľúbenosti a kvalite svojich kozmetických produktov. Vďaka novému ERP systému a zjednotenej medzinárodnej EDI-štruktúre si spoločnosť Johnson & Johnson vydláždila cestu k efektívnym a udržateľným procesom v dodávateľskom reťazci.

Čísla hovoria samé za seba: o 65 percent menšie zaťaženie učtárne vďaka zavedeniu elektronickej fakturácie a o 30 percent menej práce na pobočkách spoločnosti vďaka elektronickým dodacím listom (DESADV). Forstinger, rakúsky dodávateľ automobilových doplnkov, je spokojný so svojou investíciou do elektronizácie procesu zásobovania.

Spoločnosti Ana Gıda a Namet sú najnovšími prírastkami na zozname známych tureckých výrobcov potravín, ktorí používajú EDI a spoliehajú sa na EDITEL Turkey, popredného poskytovateľa EDI riešení. Prvým krokom v oboch spoločnostiach bola implementácia elektronických objednávok (ORDERS), ktoré im umožnili prijímať tieto správy od maloobchodných reťazcov ako je METRO, CARREFOUR a REAL.