Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -11

Detail novinky

12.12.2013

EDITEL Journal 02/2013 - Bez hraníc

V uplynulom roku boli spoločnosti v celej Európe pomerne dosť zaneprázdnené riešením otázky elektronickej fakturácie. Teraz, keď nariadenie EÚ zo začiatku roka 2013 požaduje zrovnoprávnenie elektronických a papierových faktúr, sa verejné inštitúcie prispôsobujú novej situácii. Popri Dánsku je dnes Rakúsko druhou krajinou, ktorá požaduje, aby dodávatelia federálnej vlády od 1. januára 2014 vystavovali štandardizované elektronické faktúry. A tým sa kruh uzatvára. Vedie nás to ku konštatovaniu, že budúcnosť efektívnej optimalizácie procesov v súkromných firmách a vládnych inštitúciách bude spočívať v bezpapierovom riešení.

Snom každej firmy vyrábajúcej kozmetické prípravky a produkty osobnej hygieny je mať dlhodobo rezervovaný príslušný regálový priestor v segmente drogérie a kozmetiky takmer vo všetkých obchodných reťazcoch v regióne strednej Európy. Spoločnosť Johnoson & Johnson si naviac drží aj popredné miesta v obľúbenosti a kvalite svojich kozmetických produktov. Vďaka novému ERP systému a zjednotenej medzinárodnej EDI-štruktúre si spoločnosť Johnson & Johnson vydláždila cestu k efektívnym a udržateľným procesom v dodávateľskom reťazci.

Čísla hovoria samé za seba: o 65 percent menšie zaťaženie učtárne vďaka zavedeniu elektronickej fakturácie a o 30 percent menej práce na pobočkách spoločnosti vďaka elektronickým dodacím listom (DESADV). Forstinger, rakúsky dodávateľ automobilových doplnkov, je spokojný so svojou investíciou do elektronizácie procesu zásobovania.

Spoločnosti Ana Gıda a Namet sú najnovšími prírastkami na zozname známych tureckých výrobcov potravín, ktorí používajú EDI a spoliehajú sa na EDITEL Turkey, popredného poskytovateľa EDI riešení. Prvým krokom v oboch spoločnostiach bola implementácia elektronických objednávok (ORDERS), ktoré im umožnili prijímať tieto správy od maloobchodných reťazcov ako je METRO, CARREFOUR a REAL.