Používaním tejto stránky súhlasím s používaním súborov cookies. Pre viac informácií kliknite tu

Detail novinky

14.06.2013

EDITEL Journal 01/2013 - Od predstavy ku skutočnosti

Každý, kto je oboznámený s eCom aktivitami, zahŕňajúcimi elektronickú výmenu dát (EDI), s najväčšou pravdepodobnosťou vie, že rozsiahle zmeny jednoducho zaberú nejaký čas. Analýzy logistických procesov celých odvetví, pozvanie všetkých zúčastnených k rokovaciemu stolu, pokrytie potrieb niekoľkých rôznych firiem a oblastí s cieľom všetko pre všetkých zjednodušiť, to môže byť celkom náročné. Aby sme dosiahli vytýčený cieľ, je nutné, aby štandardizačná inštitúcia, ako napríklad GS1 Austria, EDI a ERP poskytovatelia služieb, rovnako ako spoločnosti v rôznych odvetviach, veľmi úzko spolupracovali. To, čo sa začalo ako vízia optimalizácie na PowerPointovej snímke, sa konečne stáva skutočnosťou.

TKL, poskytovateľ logistických služieb s riadenou teplotou už naplno využíva efekty optimalizácie. Prečítajte si rozhovor s generálnym riaditeľom TKL Wilhelomom Leithnerom (str. 1) a zistite, akú zásadnú úlohu zohralo EDI pri uskutočňovaní 650 000 ročných dodávok zákazníkom. Elektronické obchodné procesy zaručujú obchodníkom aj výrobcom spoľahlivosť a efektivitu.

Bez elektronických obchodných procesov by nebolo možné uspokojiť dopyt po tradične vyrábanom chlebe na lokálnom slovenskom trhu. Vďaka EDI a neustálej výmene informácií medzi EDITELom a jeho ERP obchodnými partnermi, môžu malé miestne pekárne dodávať svoje vynikajúce produkty do veľkých maloobchodných sietí, ako sú TESCO a COOP. Ide tak o príklad úspešného reálneho využitia EDI.

FMCG priemysel nie je jediným odvetvím, ktoré využíva výhody EDI. V tomto aktuálnom vydaní nájdete články o aktivitách v odvetví HORECA alebo tiež vo farmaceutickom, či módnom priemysle nielen v Rakúsku, ale aj v ďalších krajinách strednej a východnej Európy.