Používaním tejto stránky súhlasím s používaním súborov cookies. Pre viac informácií kliknite tu

Detail novinky

14.06.2012

EDITEL Journal 01/2012 má nový design a ešte viac informácií!

V dnešnej hektickej dobe plnej zmien je našou prioritou poskytovať kvalitné informácie, a preto si Vám dovoľujeme predstaviť prvé vydanie nášho EDITEL Journalu v novom designe. Sviežou a prehľadnou formou je tu prezentovaná široká škála zaujímavých článkov o elektronickej výmene dát (EDI) a aktivitách skupiny EDITEL.

Jeden z článkov je venovaný úspešnému štartu EDI v oblasti rakúskeho maloobchodu so športovým tovarom: v tomto odvetví trvalo púhy jeden rok definovanie celkom siedmych štandardov správ pre elektronické procesy od objednávok až po inventúrne správy. Implementácia je teraz v plnom prúde. Nezaháľalo sa ani v hotelnicko-gastronomickom priemyslu: významného pokroku sa dosiahlo v EDI iniciatíve týkajúce sa zavádzania elektronického katalógu tovaru a dodacích listov v spoločnostiach ako napríklad Sodexo a Falkensteiner.

Nielen v Rakúsku, ale aj v ostaných krajinách, spoločnosti v rôznych odboroch optimalizujú svoje dodávateľské reťazce. Patrí medzi ne napríklad české zastúpenie reťazca supermarketov SPAR alebo maďarská pobočka poprednej ruskej ropnej spoločnosti Lukoil, ktorá taktiež úspešne zaviedla elektronickú fakturáciu (ebilling) s digitálnym podpisom.

Na Slovensku je to Rajo, dcérska spoločnosť skupiny Meggle, popredného užívateľa EDI: táto spoločnosť zaviedla deväť elektronických obchodných procesov s 25 obchodnými partnermi. V tomto denníku sa okrem iného dozviete, ako v dlhodobom horizonte efektívne optimalizovať komplexný logistický scenár, ktorý zrealizovala napríklad farmaceutická spoločnosť Novartis a jej partner cez logistiku Rail Cargo Rakúsko.