Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -11

Detail novinky

14.06.2012

EDITEL Journal 01/2012 má nový design a ešte viac informácií!

V dnešnej hektickej dobe plnej zmien je našou prioritou poskytovať kvalitné informácie, a preto si Vám dovoľujeme predstaviť prvé vydanie nášho EDITEL Journalu v novom designe. Sviežou a prehľadnou formou je tu prezentovaná široká škála zaujímavých článkov o elektronickej výmene dát (EDI) a aktivitách skupiny EDITEL.

Jeden z článkov je venovaný úspešnému štartu EDI v oblasti rakúskeho maloobchodu so športovým tovarom: v tomto odvetví trvalo púhy jeden rok definovanie celkom siedmych štandardov správ pre elektronické procesy od objednávok až po inventúrne správy. Implementácia je teraz v plnom prúde. Nezaháľalo sa ani v hotelnicko-gastronomickom priemyslu: významného pokroku sa dosiahlo v EDI iniciatíve týkajúce sa zavádzania elektronického katalógu tovaru a dodacích listov v spoločnostiach ako napríklad Sodexo a Falkensteiner.

Nielen v Rakúsku, ale aj v ostaných krajinách, spoločnosti v rôznych odboroch optimalizujú svoje dodávateľské reťazce. Patrí medzi ne napríklad české zastúpenie reťazca supermarketov SPAR alebo maďarská pobočka poprednej ruskej ropnej spoločnosti Lukoil, ktorá taktiež úspešne zaviedla elektronickú fakturáciu (ebilling) s digitálnym podpisom.

Na Slovensku je to Rajo, dcérska spoločnosť skupiny Meggle, popredného užívateľa EDI: táto spoločnosť zaviedla deväť elektronických obchodných procesov s 25 obchodnými partnermi. V tomto denníku sa okrem iného dozviete, ako v dlhodobom horizonte efektívne optimalizovať komplexný logistický scenár, ktorý zrealizovala napríklad farmaceutická spoločnosť Novartis a jej partner cez logistiku Rail Cargo Rakúsko.