Používaním tejto stránky súhlasím s používaním súborov cookies. Pre viac informácií kliknite tu

Detail novinky

05.10.2009

COOP Jednota Slovensko implementuje projekt EDI s EDITEL SK

V nadväznosti na prebiehajúcu analýzu uzavrela spoločnosť EDITEL SK s.r.o. dňa 05. Októbra 2009 rámcovú zmluvu s COOP Jednota Slovensko s.d. na dodávku a implementáciu komplexného EDI riešenia pre všetkých 36 družstiev a veľkoobchodných spoločností systému COOP Jednota.

Súčasťou navrhovaného riešenia je softvérový produkt, ktorý zabezpečuje nielen integráciu s rôznymi informačnými systémami ale i konverziu z rôznych aktuálne využívaných formátov do univerzálneho formátu UN/EDIFACT, zabezpečenie správ elektronickým podpisom a šifrovaním podľa štandardu CD/ISO 9735 a taktiež plnohodnotný bezpapierový archív daňových dokladov. Modul pre elektronický archív obsahuje i nástroj pre monitoring obchodného procesu, ktorý podstatným spôsobom uľahčuje prácu s elektronickým archívom a tiež riešenie nejasných obchodných situácií. Tento softvérový produkt predstavuje pre členov systému COOP Jednota možnosť využitia so svojimi dodávateľmi elektronické objednávky, dodacie listy, príjemky, faktúry a dobropisy, nadväzné potvrdzovacie správy CONTRL, AUTACK, APERAK a COMDIS a taktiež integrované platby, prostredníctvom ktorých je možné výrazne ušetriť náklady na bankové poplatky.

Okrem komunikácie medzi členmi systému COOP Jednota a ich dodávateľmi sa uvažuje tiež o vzájomnej komunikácii medzi členmi COOP Jednota, najmä medzi družstvami a veľkoobchodnými spoločnosťami. Neodmysliteľnú časť riešenia predstavuje Business Integration Network eXite prevádzkovaná skupinou EDITEL, prostredníctvom ktorej plánuje systém COOP Jednota preniesť medzi svojimi 2400 predajňami, 7 vlastnými veľkoobchodnými spoločnosťami, približne 300 centrálnymi dodávateľmi a 300 regionálnymi dodávateľmi, viac ako 15 miliónov obchodných dokumentov ročne.

Rozsahom sa dá tento projekt považovať za najvýznamnejší EDI projekt na Slovensku a pre EDITEL jednoznačné potvrdenie role lídra v oblasti EDI na ďalšie roky.