Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+421 232 272 2
TECHNICKÁ PODPORA -55
EDI KONZULTÁCIE -11

Detail novinky

20.11.2018

buyIT

Na cestách s EDI

Výrobcovia v oblasti potravinárskeho priemyslu, drogistických potrieb a v ďalších odvetviach spoliehajú pri riadení svojich obchodných činností popri elektronickej výmene dát (EDI) s plne automatizovaným spracovaním objednávok na roky overenú stratégiu pravidelného kontaktu s klientmi, najmä u menších obchodných partnerov: na osobný kontakt prostredníctvom svojich obchodných zástupcov.

Títo zamestnanci klientov pravidelne navštevujú a predstavujú im najnovšie produkty, dohadujú výšku poplatkov a samozrejme tiež zjednávajú objednávky. Jedným z takých prípadov je aj výrobca liečivých prípravkov, firma Dr. Schmidgall, ktorá spolupracuje s množstvom lekární, zatiaľ čo výrobca korenia Kotányi dodáva predovšetkým do reštaurácii a menších obchodov.

Postup pri spracovaní objednávky "v teréne" predtým vyzeral zhruba nasledovne: obchodný zástupca osobne prevzal u zákazníka objednávku a do systému ju mohol zadať až neskôr – opäť manuálne. V praxi to znamenalo, že sa zamestnanec musel vrátiť naspäť do kancelárie, aby zaistil, že objednávka bude spracovaná ešte v daný deň. Tento postup so sebou niesol tiež množstvo papierovania. Všeobecne išlo o časovo veľmi náročný postup, v ktorom bolo veľa priestoru pre chyby. Našťastie pre Kotányi a Dr. Schmidgal je to už minulosťou. Obe firmy začali nedávno pri jednaniach v teréne používať riešenie buyIT.

Ide o internetový objednávkový portál, ktorý umožňuje zamestnancom zadávať objednávky on-line na svojom PC alebo tablete, keď sú ešte u klienta alebo bezprostredne potom. Brigitte Knapp, finančná a controllingová riaditeľka vo firme Dr. Schmidgall GmbH & Co KG, považuje automatizované spracovanie objednávok za “užívateľsky veľmi prívetivé”. K jednoduchému prístupu do firemného ERP stačí podľa pani Knapp iba to, aby mali zamestnanci k dispozícii notebook a prístup k internetu.

Martin Lorenz, CIO vo firme Kotányi GmbH vie o výhodách riešenia buyIT, medzi ktoré zďaleka nepatrí len zadávanie objednávok: "Máme neustály prehľad o najnovšom stave objednávok. Vďaka tomu môžu naši obchodníci v teréne poskytovať klientom tie najlepšie služby.” Pripomeňme ešte, že riešenie buyIT nielenže funguje v rôznych odvetviach, ale je možné ho prispôsobiť každému z klientov na mieru, aby vyhovovalo jeho individuálnemu sortimentu tovaru, sadzbám a cenovým podmienkam.

Výhody, ktoré riešenie buyIT prináša pri práci v teréne

  • Jednoduché zadávanie objednávok kdekoľvek a kedykoľvek
  • Integrácia do už existujúcich EDI procesov
  • Automatizované aktualizácie produktových kmeňových dát
  • Individualizované vymedzenie sortimentu tovaru, cenníkov a zliav pre každého klienta
  • Automatizované sledovanie objednávok
  • Finančne nenáročná alternatíva k drahému CRM softwaru

buyIT pre zapojenie menších klientov

L'Oréal

Riešenie buyIT nie je len webovým nástrojom pre obchodných zástupcov, je možné ho používať ako systém podobný on-line obchodu, kam sa môžu klienti prihlásiť a objednávať tovar pomocou jednoduchého užívateľského rozhrania, sledovať stav svojich objednávok a získať prístup ku svojim faktúram. Napríklad kozmetická korporácia L'Oréal na toto riešenie spolieha vo svojich rakúskych kaderníckych salónoch, ktorým umožňuje objednávať prostriedky starostlivosti o vlasy on-line, 7 dní v týždni, 24 hodín denne.


Dr. Schmidgall

O firme Dr. A. & L. Schmidgall GmbH & Co KG

Rakúska rodinná firma Dr. A. & L. Schmidgall GmbH & Co KG so sídlom vo Viedni vyrába a predáva lieky, liečivé prípravky, výživové doplnky a kozmetiku.


O firme KOTÁNYI GmbH

Kotanyi

Kotányi sa špecializuje na korenie a v Rakúsku patrí medzi najúspešnejšie rodinné firmy s najdlhšou tradíciou. Má výrazné obchodné zastúpenie v zemiach strednej, východnej a juhovýchodnej Európy a jej meno bolo vždy synonymom vynikajúceho korenia tej najlepšej kvality. Firma Kotányi sídli vo Wolkersdorfe v regióne Dolného Rakúska a zamestnáva 570 ľudí.